Духівникові Сальдо повідомили про підозру у держзраді

Духівникові Сальдо повідомили про підозру у держзраді

СБУ повідомила про підозру архімандриту УПЦ (МП), який благословив Сальдо на фейковий референдум РФ

Служба безпеки України зібрала докази державної зради екснастоятеля одного із соборів Херсонської єпархії УПЦ (МП) Олексія, який зараз переховується на лівобережжі регіону. Після захоплення Херсону він підтримав російських загарбників та увійшов до найближчого оточення гауляйтера Сальдо, ставши його духівником. Про це в СБУ повідомили 19 лютого.

За даними слідства, архімандрит регулярно запрошував його на богослужіння у храмі, а під час проповідей благословляв проведення незаконного референдуму РФ щодо “приєднання” Херсонщини до Росії.

Крім того, архимандрит особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням включити місцевий собор до парафії РПЦ. За перехід клірика на сторону окупантів вони передали його собору захоплені території “Укртелекому” та місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона.

30 вересня 2022 року він був запрошений до георгіївської зали Кремля для участі в “церемонії включення” тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ. Під час звільнення Херсона клірик разом з російськими загарбниками втік на лівобережну частину південного регіону. За оперативними даними, там він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили йому про підозру у державній зраді та посібництві державі-агресору.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності