• Головна
  • Україна
  • Чернівецький суд пом’якшив вирок священнику-колаборанту з УПЦ МП

Чернівецький суд пом’якшив вирок священнику-колаборанту з УПЦ МП

Священник УПЦ МП Дмитро Зав’ялець закликав людей не йти на війну на похороні військового, фото Глибоцької ОТГ

Дмитро Зав’ялець на похороні військового заявив, що Крим і Донбас — це не Україна й закликав людей не йти на війну

Чернівецький апеляційний суд пом'якшив вирок священнику Української православної церкви Московського патріархату Дмитрові Зав’яльцю з смт Глибока, який під час похорону воїна у селі Черепківка заявляв, що Крим і Донбас — не українська земля і українцям там не раді. Відповідне рішення опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як зазначає сайт «Еспресо», у березні 2023 року на похороні воїна представник УПЦ МП Дмитро Зав'ялець говорив, що українців дуже не люблять в Криму і на Донбасі, тому їм там не місце. «При похованні тіла отець Дмитро з Глибоцької церкви дуже негативно висловлювався щодо України. Казав, що Крим – це не наша земля, Донбас – це також не наша земля. І це при тому, що поруч сиділи двоє хлопців із Донбасу після поранення та контузії. Вони стояли і мало не плакали, що таке говорилося», — розповів військовослужбовець, який був присутній на похованні.

Також Зав'ялець казав, що на території України відбувається війна Росії з Америкою й закликав людей не йти на війну. Військові, присутні на похороні, наголошували, що не перервали проросійську проповідь лише тому, що їхню поведінку обмежував статут.

Через проросійську агітацію Глибоцький районний суд визнав Зав'яльця винним у колабораційній діяльності та публічному запереченні збройної агресії проти України. Чоловіка позбавили права обіймати посади в релігійних організаціях та здійснювати діяльність, пов’язану з публічними виступами на 12 років.

Однак 23 січня Чернівецький апеляційний суд пом'якшив вирок. Судді виключили з вироку обтяжливу обставину — вчинення кримінального правопорушення в період дії умов воєнного стану і, як наслідок, частково задовольнили апеляційну скаргу. Зав'яльцю дозволили обіймати посади в релігійних організаціях. Заборону на діяльність, пов'язану з публічними виступами, залишили без змін.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності