Нацбанк випустив монету «Народжений в Україні»

Нацбанк випустив монету «Народжений в Україні»

На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом – «Україна». У центрі зображено наповнену народним колоритом картину Олега Шупляка «Колиска».

Національний банк України з нагоди Дня захисту дітей випустив пам’ятну 5-гривневу монету «Народжений в Україні». Її дизайн створив художник з Бережан Олег Шупляк

Про це повідомили на сайті НБУ.

На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом – «Україна». У центрі зображено наповнену народним колоритом картину Олега Шупляка «Колиска».

«На картині втілено один з найдорожчих архетипів українців – батьківська хата в оточенні мальв та рушника, яка є водночас колискою та гніздечком, що символізує продовження роду», – йдеться в описі до монети.

На реверсі монети зображено картину Олега Шупляка «Зв’язок». На тлі стилізованого всесвіту – малюк-космонавт, який нерозривно пов’язаний пуповиною з матір’ю-Україною (карта України вгорі), ліворуч півколом розміщено дзеркальний напис «Народжений в Україні».

Цей задум допомогли також втілити скульптори Анатолій Демяненко та Володимир Атаманчук.

Монета присвячена маленьким українцям, які несуть в собі животворне коріння віків і сучасності, місце і час народження яких на цій землі не випадкові.

«У маленьких долоньках наших дітей – наше завтра, а в наших руках – їхнє сьогодення. Саме за це зараз бореться Україна! За свободу дітей, які народжуються в нашій країні. До початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україні проживало понад сім мільйонів дітей. Багатьох із них окупанти позбавили щасливого дитинства, рідної домівки, найдорожчих людей. У кожного з них мрія зараз одна – наша Перемога! У нас усіх – спільна віра, що Україна-мати відродиться з руїн, і зростатимуть нові щасливі покоління народжених у вільній, незалежній Україні!» – додали в Нацбанку.

Довідково:

Олег Шупляк — український художник, педагог, член Національної спілки художників України (2000), заслужений художник України (2017). Він народився 23 вересня 1967 року в селі Біще Бережанського району Тернопільської області України. Закінчив архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту (1991, нині національний університет «Львівська політехніка»).

Працює у різних ділянках живопису, є учасником численних колективних та персональних виставок. Широку популярність у світі здобула його серія «Двовзори»  (авторська назва картин-ілюзій з подвійним змістом). Також є відомими його серії «Український космос», «Рідна земля», «Польоти над полями».

Нагадаємо, 19 травня, Національний банк презентував нову пам’ятну монету присвячену «Силам підтримки Збройних Сил України». Вона незабаром буде в обігу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності