• Головна
  • Україна
  • Всесвітній день боротьби з раком: які обстеження слід робити, щоб запобігти розвитку онкозахворювання

Всесвітній день боротьби з раком: які обстеження слід робити, щоб запобігти розвитку онкозахворювання

Всесвітній день боротьби з раком: які обстеження слід робити, щоб запобігти розвитку онкозахворювання

Всі обстеження оплачуються лікарням з державних коштів за рахунок Програми медичних гарантій

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Виявлення раку на ранній стадії має вирішальне значення задля боротьби з ним. Жінки та чоловіки в Україні можуть безоплатно проходити низку обстежень у медзакладах, які уклали договір з НСЗУ.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Більшість форм цього захворювання мають хороший прогноз лікування при виявленні на ранній стадії. Наприклад, рак молочної залози на I стадії виліковний у 95% жінок. Натомість кожній четвертій жінці в Україні рак грудей діагностують вже на III-IV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Схожа ситуація і зі здоров'ям чоловіків: у 21% випадків рак простати виявляють вже на стадіях, коли з’являються метастази», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що всі обстеження оплачуються лікарням з державних коштів за рахунок Програми медичних гарантій, тому для пацієнта є безоплатними.

«Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо можливості пройти їх. Крім того, якщо ви помітили будь-які зміни у здоров’ї, негайно зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта. Він скерує вас на відповідні обстеження чи до вузького спеціаліста», - наголошують у МОЗ.

Також у міністерстві нагадали, які обстеження та в якому віці необхідно проходити українцям, аби запобігти розвитку ймовірного онкозахворювання та вчасно почати лікування.

Так, жінкам у віці 30 – 39 років слід робити:

  • клінічне обстеження грудей – один раз на рік;
  • цитологічну діагностику – один раз на 5 років;
  • тест на вірус папіломи (ВПЛ-тест) – один раз на 5 років.

Водночас українкам 40 – 49 років необхідно проходити аналогічні тести з такою ж періодичністю, а також мамографію. Цю діагностику у такому віці рекомендовано проходити один раз на 2 роки.

Тоді як жінкам від 50 років рекомендовано проходити:

  • клінічне обстеження грудних залоз – раз на рік;
  • мамографію – один раз на 2 роки;
  • колоноскопію – один раз на 5 років.

А чоловікам віком 40 – 49 років, а також тим, кому за 50, МОЗ рекомендує раз на рік проходити огляд в уролога. Після огляду лікар може призначити аналіз крові на ПСА-тест (простат-специфічний антиген).

Крім того, чоловікам від 50 років також слід раз на 5 років проходити колоноскопію.

Нагадаємо, МОЗ запускає пілот системи обліку ліків e-Stock. Система збиратиме повний цикл даних про обіг медичних товарів, закуплених коштом державного бюджету.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності