МОЗ запускає систему обліку ліків у лікарнях e-Stock

МОЗ запускає систему обліку ліків у лікарнях e-Stock

Там можна буде моніторити наявність препаратів у лікарнях

МОЗ запускає пілот системи обліку ліків e-Stock.

Про це повідомили в Міністерстві.

Система збиратиме повний цикл даних про обіг медичних товарів, закуплених коштом державного бюджету.

У системі буде інформація про наявність препаратів у лікарнях, про потреби медичних закладів, а також звіти про використання ліків та їх утилізацію.

Система управління запасами ліків має забезпечити рівний доступ до лікування для всіх пацієнтів, каже міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Зараз інформація про те, які медичні товари наявні у лікарні, розрізнена та часто неактуальна. Через це пацієнтам іноді складно отримати безкоштовне лікування, а державі — ефективно закуповувати та розподіляти товари»,  відзначає Ляшко.

Поява електронної системи обліку зробить інформацію про ліки доступною для пацієнтів, відзначають у МОЗ.

До січня 2024-го система буде працювати в експериментальному режимі. 162 заклади охорони здоров'я вже підключені до e-Stock та подаватимуть через неї потреби в медичних товарах на 2023 рік. Поки що йдеться про препарати для лікування онкології, а також ендопротези і набори для трансплантації.

Окрім того, усі медзаклади в Україні вестимуть документацію в єдиній електронній системі. Медичні дані українців зберігатимуться в єдиній базі даних, де вони будуть доступними як пацієнтам, так і медпрацівникам.

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року лікарняні платитимуть за новими правилами. Зокрема, якщо раніше рішення про виплату лікарняних приймала комісія соцстрахування на підприємстві, то з 2023 року це будуть робити роботодавці або уповноважені ними особи.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності