• Головна
  • Бізнес
  • У Львові обговорять перспективи використання і виробництва зеленого водню

У Львові обговорять перспективи використання і виробництва зеленого водню

У Львові обговорять перспективи використання і виробництва зеленого водню

Зустріч щодо перспектив використання зеленого водню триватиме 2 дні

У Львові відбудеться Міжнародна партнерська зустріч в рамках реалізації проєкту Н2EU+Store.

Це комплексний проєкт, що охоплює усі етапи від виробництва до постачання та зберігання зеленого водню на території Центральної Європи.

Зелений водень — це водень вироблений з електрики, яка вироблена з відновлювальних джерел: вітру, сонця, біомаси.

Ініціатива передбачає, що водень вироблятимуть з відновлюваних джерел енергії у Західній Україні та постачатимуть через систему газопроводів Операторів газотранспортної системи України, Словаччини, Австрії та Німеччини до підземних сховищ для зберігання та подальшого постачання для споживання до Німеччини. Водень використовуватимуть для потреб у всіх секторах економіки: у промисловості, електроенергетиці, транспорті і теплогенерації.

“Україна поєднує величезний потенціал виробництва електроенергії з енергії сонця та вітру, яка використовується для виробництва водню, з можливістю доступу до міжнародної газотранспортної інфраструктури для транспортування водню до Європи. А це відповідає водневій стратегії Європейського Союзу, в якій Україна розглядається як один з основних партнерів по виробництву водню”, — розповів Степан Козицький, директор компанії “Еко-Оптіма”, яка є організатором зустрічі.

Водневий проєкт H2EU+Store передбачає збільшення обсягів виробництва відновлюваної електроенергії для виробництва водню в Україні, збільшать потужності для забезпечення зберігання водню в підземних сховищах на території України та Центральної Європи, модернізують газотранспортну інфраструктуру в Україні та Центральній Європі.

Хто серед учасників Міжнародної партнерської зустрічі

RAG Austria AG. Це найбільша й найдавніша компанія Австрії, яка надає послуги зберігання та транспортування природного газу. Компанія є одним з провідних операторів газосховищ у Європі. Крім того, RAG Austria AG була першою компанією у світі, яка успішно дослідила можливості зберігання водню в підземних сховищах.GAS CONNECT AUSTRIA GmbH. Один з найбільших операторів газотранспортної мережі Австрії, протяжністю близько 900 кілометрів.Bayerngas GmbH. Це материнська компанія Bayerngas Group. Група працює на енергетичному ринку Німеччини протягом майже шести десятиліть. Група активно працює у сферах закупівлі та торгівлі газом, експлуатації трубопроводів, сховищ газу та маркетингу газосховищ, а також надання технічних послуг.Bayernets GmbH. Компанія є одним з найбільших операторів газотранспортної мережі Німеччини, протяжністю близько 1 660 кілометрів.Open Grid Europe GmbH. Це один з провідних європейських операторів газотранспортної мережі, протяжністю близько 12 000 кілометрів.Nafta a.s. Міжнародний оператор підземних сховищ газу в центральній Європі. Компанія є лідером по розвідці та видобуванню природного газу в Словаччині.Euѕtrеаm a.s. Оператор газотранспортної мережі Словаччини.

З українського боку організатор зустрічі - компанії Еко-Оптіма, яка займається розробкою та впровадженням відновлювальних екологічно чистих джерел енергії та здійснює оперативне управління вітроелектростанціями та сонячними електростанціями у Західній Україні й має потужності для реалізації проєкту в Україні.

Також з українського боку до заходу долучаться заступник міністра енергетики України, керівники АТ “Укртрансгаз”, “Оператор ГТС України”, представники НАК “Нафтогаз України”, Національної академії наук України.

Бізнес

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності