Цифровий етикет: що дратує людей у мережі та як цього уникнути

Цифровий етикет: що дратує людей у мережі та як цього уникнути

Порушення етикету може відбутися не тільки у реальному житті, а й у віртуальному

Віртуальний світ, як і реальний, теж має правила етикету, які варто знати. Крім очевидних правил про те, що не варто писати капслоком та записувати голосові повідомлення, Lviv.Media зібрало поради дотримання етикету, про які ви могли не знати.

Що дратує людей найбільше

Додавати у бесіди або групи без згоди людини на це — якщо це не робочий чат або бесіда сім'ї — не варто додавати інших без їхньої згоди на це. Краще перепитати, чи можна так зробити. Зрештою, Facebook розв'язав проблему набридливих груп та дає можливість користувачам ігнорувати повідомлення. Користувач не отримуватиме сповіщення, а групу можна перемістити у спам. Натомість інші учасники не знатимуть про те, що ви ігноруєте повідомлення.

Спам наліпками у діалогах — навіть якщо вони смішні або ідеально підходять під ситуацію, велика кількість наліпок може дратувати. А ще у заспамленому діалозі складніше шукати важливу інформацію.

Пересилати повідомлення іншим — на щастя, у Telegram зробили чудову опцію — приховати ім'я співбесідника, від якого пересилають повідомлення. Також тут можна налаштувати чи зможуть друзі пересилати ваші повідомлення та обрати окремих користувачів, яким це дозволяється.

Слухати або переглядати щось у громадському транспорті без навушників — краще слухати голосові/відео повідомлення вдома або придбати навушники. Так, TikTok та Stories теж не варто переглядати без навушників. Добре, що зараз набирають популярності відео із субтитрами, адже це набагато зручніше.Підглядати у чужі телефони — це можна порівняти тільки з тим, що за вами слідкують та порушують особистий простір. Особливо, якщо ви ведете діалог у чаті.Забувати виключати мікрофон у додатках відеозв'язку та не підписуватися реальним ім'ям — реєструючись на онлайн-платформах найкращим варіантом для підпису є реальне ім'я. Вигаданий нікнейм може сприйматися несерйозно, а включений мікрофон часто фонить та дратує інших учасників.Відправляти повідомлення рано вранці зі звуком — тут все просто — повідомленням можна розбудити людину. До речі, Telegram має відповідну функцію, яку можна увімкнути, якщо затиснути "літачок" повідомлення. Також тут можна запланувати відправлення повідомлення пізніше. Найкращий час, аби писати — з 9:00 до 19:00, якщо це стосується робочих питань.

Надсилати дописи із закритих облікових записів — гірше повідомлень о 7-й ранку тільки ті, які неможливо прочитати, якщо в автора допису закритий обліковий запис. Власне, під час пересилання Instagram показує, що не кожен користувач зможе побачити публікацію.

Додаватися постійно у друзі чи підписники — якщо людина вже відмовила додати вас у друзі, це не привід, аби додаватися ще раз. Виглядає як нав'язування або набриданняПозначати на фото/публікувати фото людини, особливо якщо воно невдале — це негарно, до того ж, якщо це сталося у Facebook. Адже фотопозначки з ім'ям людини автоматично додаються на її сторінку. На щастя, це можна змінити у налаштуваннях.Писати "привіт" і мовчати — писати варто з привітанням та переходити одразу до справи. А ще всю інформацію бажано викласти в одному повідомленні, а не у десяти. Також не варто завершувати розмову такими словами як "ок", "зрозуміло" та "ясно" — ці, так звані, "слова вбивці" діалогу.

Додамо, у Instagram з’являться платні підписки, які дозволять користувачам платити за ексклюзивний контент блогерів.

Діджитал

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності