• Головна
  • Світ
  • Найбільший виробник олії в Молдові зупинив роботу через брак українського насіння

Найбільший виробник олії в Молдові зупинив роботу через брак українського насіння

Молдовська компанія Floarea Soarelui зупинила виробництво олії через нестачу українського насіння соняшнику

Компанія зупинила свої заводи вдруге за рік

Найбільший у Молдові виробник олії — компанія Floarea Soarelui — зупинила роботу через нестачу насіння українського соняшнику. У компанії заявляють, що не можуть купити достатньо насіння на місцевому ринку. Натомість молдовські фермери заявляють, що місцевого насіння соняшнику на ринку достатньо і звинуватили виробника у намаганнях диктувати свої умови і небажанні купувати сировину за ринковими цінами.

Адміністрація заводу повідомила, що причиною припинення виробництва стала ситуація на місцевому ринку соняшникового насіння, а також на світовому ринку олії. За словами директорки Floarea Soarelui Стели Островецької, підприємство не може закупити достатньо насіння соняшнику.

«Ми призупинили роботу на 20 днів у січні 2024 року, зараз знову зупинено завод у Бєльцях, як і завод Danube Oil у Джурджулештах. Ми не можемо купити достатню кількість насіння соняшнику на ринку Молдови. Спробували у січні 2024 року отримати право на імпорт насіння з України, але спеціалізована комісія Мінсільгоспу не видала нам ліцензію», — сказала Островецька, яку цитує СП.

За її словами, потужність переробки заводу становить понад 1000 тонн насіння соняшнику на добу, тому для продовження функціонування необхідні великі обсяги, які підприємство не може закупити в Молдові. Директорка заявляє, що на місцевому ринку зараз є близько 100 тисяч тонн насіння соняшнику, але фермери не хочуть його продавати — вони сподіваються, що влітку насіння соняшнику можна буде продати за вищою ціною.

Асоціація Forţa Fermierilor у свою чергу стверджує, що на ринку Молдови є достатньо насіння соняшнику. Фермери звинувачують переробників, особливо компанію Trans-Oil, до якої входить Floarea Soarelui, у тому, що вони не хочуть пропонувати реальні ціни та намагаються диктувати власні умови.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності