• Головна
  • Світ
  • Депутати невизнаного Придністров’я попросили Росію про захист від «тиску» Молдови

Депутати невизнаного Придністров’я попросили Росію про захист від «тиску» Молдови

З’їзд депутатів невизнаного «Придністров’я» пройшов у Тирасполі, фото Newsmaker

Депутатів обурило скасування Лолдовою пільг для придністровських підприємців

Місцеві депутати невизнаної Придністровської Молдавської Республіки звернулися до Ради Федерації та Державної думи Росії з проханням реалізувати заходи щодо захисту Придністров'я в умовах «посилення тиску Молдови». Таке рішення ухвалили місцеві депутати придністров'я на з'їзді 28 лютого, пише Newsmaker.

Також місцеві депутати звернулися до ОБСЄ, СНД, Європейського парламенту, Міжнародного комітету Червоного Хреста та генсека ООН із закликом «вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу і припинити порушення прав і свобод мешканців Придністров'я».

У заяві місцеві депутати наголосили, що Молдова розв'язала проти невизнаної ПМР «економічну війну», а також звинуватили Кишинів у тому, що він навмисно блокує переговори з Тирасполем. Зазначимо, що з початку 2024 року Кишинів скасував митні пільги для придністровських підприємців. Це викликало гостру реакцію Тирасполя.

Участь у «з’їзді депутатів усіх рівнів» Придністров’я взяли участь депутати місцевого законодавчого органу та місцеві районні, міські та сільські депутати, депутати першого скликання місцевого законодавчого органу, представники місцевого виконавчого органу та лідер невизнаної ПМР Вадим Красносельський. Це сьомий такий з’їзд. Минулий відбувся у 2006 році, тоді місцеві депутати ухвалили рішення про проведення референдуму щодо приєднання до Росії. У тому ж році такий референдум відбувся і на ньому понад 90% учасників проголосували за входження невизнаної ПМР до складу Росії. Міжнародна спільнота та Кишинів результати референдуму не визнали.

На п'ятому подібному з’їзді депутати ухвалили основний закон Придністров’я («Конституцію»), а чотири перших «з’їзду» були присвячені оголошення незалежності невизнаної ПМР.

Придністров’я — це сепаратистський регіон Молдови, який фактично не підконтрольний Кишиневу з 1992 року. Росія вже понад 20 років тримає в Придністров’ї близько 1700 військових.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності