• Головна
  • Світ
  • Reuters: Іран почав постачати в Росію балістичні ракети

Reuters: Іран почав постачати в Росію балістичні ракети

Іранська балістична ракета Fateh-110

Йдеться про ракети з дальністю до 300 і до 700 кілометрів

Іран передав Росії близько 400 потужних балістичних ракет класу «земля-земля». Ці ракети здатні вражати цілі на відстані від 300 до 700 кілометрів, повідомила в середу, 21 лютого, агенція Reuters із посиланням на шість джерел, знайомих з ситуацією, які водночас побажали залишитися анонімними.

Йдеться про іранські балістичні ракети малої дальності Fateh-110 та їх різновид Zolfaghar.

Іранські посадовці анонімно повідомили, що постачання почалися на початку січня після досягнення угоди на зустрічах наприкінці минулого року між іранськими та російськими військовими та представниками спецслужб, які відбулися в Тегерані та Москві.

Іранський військовий чиновник, який побажав залишатися невідомим через конфіденційність інформації, сказав, що було щонайменше чотири постачання ракет, і найближчими тижнями буде більше. Інший високопоставлений іранський чиновник сказав, що деякі з ракет були відправлені до Росії кораблем через Каспійське море, а інші були транспортовані літаком.

«Буде більше постачань. Немає причин це приховувати. Нам дозволено експортувати зброю в будь-яку країну, в яку ми забажаємо», — сказав інший іранський чиновник.

Як зазначається в публікації, термін дії обмежень Ради Безпеки ООН на експорт Іраном деяких ракет, безпілотників та інших технологій закінчився в жовтні. Проте США та ЄС зберегли санкції щодо програми балістичних ракет Ірану на тлі побоювань щодо експорту зброї до його союзників на Близькому Сході та до Росії.

Міністерство оборони Ірану та Корпус вартових ісламської революції, а також Міноборони Росії цю інформацію офіційно не коментували. Утім, раніше Іран надав Росії тисячі дронів-камікадзе Shahed і технологію з їх виробництва. Попри це офіційно іранська влада заявляла, що передала Росії лише невелику кількість безпілотників.

Що відомо про іранські балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar

Fateh-110 виготовляє іранська корпорація Aerospace Industries Organization. Ці ракети на озброєнні має Корпус вартових ісламської революції. Швидкість польоту цих ракет — 3-4 Мах, маса бойової частини — 650 кг. Орієнтовний час польоту – 300-350 секунд.

Існує кілька поколінь ракет Fateh-110. Початкова дальність польоту ракети першого покоління становила 200 км, другого — до 250 км, третього — до 300 км. У серпні 2012 року Іран успішно випробував Fateh-110 четвертого покоління.

Zolfaghar належить до сімейства Fateh-110. Дальність польоту ракети – 700 км. Ракета може нести бойову частину масою 500 кг. Вважається, що Zolfaghar використовують комерційні системи GNSS підвищення точності.

Додамо, що про намір Ірану передати Росії балістичні ракети вперше почали говорити у 2022 році. Про це, зокрема, заявляла влада США.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності