• Головна
  • Світ
  • Папа Франциск назвав росіян «великим народом» та висловив прихильність до Достоєвського

Папа Франциск назвав росіян «великим народом» та висловив прихильність до Достоєвського

Папа Франциск назвав росіян «великим народом» та висловив прихильність до Достоєвського

Водночас Франциск сказав, що йому дуже подобається українська літургія

Папа Римський Франциск назвав російський народ «великим» та сказав, що не може обрати, до кого він більш прихильний — до росіян чи українців.

Про це пише Vatican News.

Франциск зазначив, що росіянам не притаманна жорстокість.

«Мене вражає — і тому я вживаю слово "багатостраждальна" (дослівно: "martoriata" — "піддана мукам" від "martoriare" — "катувати, мучити") — ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо…бо російський народ — це великий народ; це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців. Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму», — сказав Франциск.

Висловив свою пошану Папа Римський і до російського письменника Фьодора Достоєвського. Він, за словами понтифіка, до сьогодні «надихає християн до осмислення християнства».

Водночас Франциск сказав, що йому дуже подобається українська літургія. Він також розповів, що в дитинстві знав одного українського священника, який навчив його прислуговувати під час української літургії.

«Через це мені також дуже подобається українська літургія. Я опинився між двома народами, до яких маю прихильність. І не тільки я. Святий Престол провів чимало конфіденційних зустрічей, багато речей з позитивними результатами», — сказав він.

Нагадаємо, 26 жовтня на зустрічі із семінаристами Папа Франциск зізнався, що священники та черниці також дивляться порно в Інтернеті. Він зазначив, що з порно «входить диявол і знесилює душу».

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності