Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оновив свої дані в ТЦК

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав

Блаженніший Святослав зазначив, що Церкви належать до критичної інфраструктури, яка забезпечує здатність українського народу боротися і виживати в часи війни

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оновив свої дані в ТЦК. Про це 27 червня стало відомо з інтерв’ю Укрінформу, передає Департамент інформації УГКЦ.

“Я — глава Церкви, але я з’явився в ТЦК, оновив свої дані, моя військово-облікова спеціальність — фельдшер. Я ще в радянській армії служив на посаді військового фельдшера”, — розповів Блаженніший Святослав.

За словами глави УГКЦ, усі церкви в Україні одностайні в тому, що захищати свою Батьківщину — це не лише право, але й святий обов’язок. Щобільше, кожна Церква готова бути поруч з українськими військовими, відчуваючи необхідність надавати їм духовну опіку. “Військове капеланство взагалі не потрібно в контексті мобілізації розглядати, бо це — наш обов’язок”, — наголосив Блаженніший Святослав.

Однак, в контексті мобілізації, священнослужителів не завжди розглядають як потенційних капеланів. Це ставить під загрозу виконання ними своїх прямих обов’язків — духовної опіки вірян та забезпечення роботи церковних інституцій. “Яким чином забезпечити під час війни не тільки наших військовослужбовців, але й цивільне населення, — запитує глава церкви. — Якщо під приводом мобілізації ми будемо змушувати закривати парафії, ліквідовувати гуманітарні центри, тобто скорочувати гуманітарну місію соціального служіння, ми завдамо великої шкоди суспільству”.

Блаженніший Святослав зазначив, що Церкви належать до критичної інфраструктури, яка забезпечує здатність українського народу боротися і виживати в часи війни: “Церква — джерело стійкості, без присутності і належної місії Церков України, українська перемога може бути під великою загрозою”.

Предстоятель УГКЦ також наголосив, що закон необхідно виконувати, однак пошук відповідей на деякі складні питання потребує щирого діалогу та співпраці між Церквою та державою.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності