• Головна
  • Релігія
  • Закон, який зобов'язує УПЦ МП вказати приналежність до росії, визнали конституційним: деталі

Закон, який зобов'язує УПЦ МП вказати приналежність до росії, визнали конституційним: деталі

Закон, який зобов'язує УПЦ МП вказати приналежність до росії, визнали конституційним: деталі

Текст рішення та його резюме оприлюднять на офіційному вебсайті Конституційного суду у середу, 28 грудня

Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції, закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії.

Про це повідомили у пресслужбі КС.

Зазначається, що КСУ врахував рішення Європейського суду з прав людини у справі Ільїн та інші проти України, де, зокрема, вказується: «сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, взяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву».

Натомість ухвалений закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.

Крім того, цей закон установив обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, до частин, з’єднань ЗСУ та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень, передбачених законом.

Додамо, що текст рішення та його резюме оприлюднять на офіційному вебсайті Конституційного суду у середу, 28 грудня.

Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях України рф планує «інтеграцію» релігійних організацій. Так, лишитися мають тільки ті церкви, які підпорядковуються Московському патріархату.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності