• Головна
  • Новини
  • Сербія не визнає результатів "референдумів" на окупованих територіях України

Сербія не визнає результатів "референдумів" на окупованих територіях України

Сербія не визнає результатів "референдумів" на окупованих територіях України

А в Білорусі ще "вивчають ситуацію"

Згідно з нормами міжнародного права, Сербія не визнаватиме результати псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України.

Про це заявив на пресконференції глава МЗС Сербії Нікола Селакович, пише N1.

"Це [визнання результатів „референдумів“ — ред.] повністю суперечило б нашим національним і державним інтересам, політиці збереження суверенітету і територіальної цілісності та прихильності принципу недоторканності кордонів", — сказав Селакович.

Тим часом у Білорусі заявили, що їм варто ще "вивчити ситуацію".

"Ми визнаємо Росію. Ніхто не може точно передбачити, що буде завтра. Ми вивчимо ситуацію й ухвалимо рішення відповідно до наших національних інтересів, а не з інтересів будь-якої іншої країни", — сказав міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей.

Нагадаємо, 23 вересня о 8:00 на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей розпочалися так звані “референдуми” про приєднання до рф. Вони триватимуть від 23 до 27 вересня, а вже 28 вересня мають оголосити “результати” псевдореферендумів.

У перші чотири дні “референдуму” в чотирьох тимчасово окупованих областях “голосуватимуть” на прибудинкових територіях та шляхом адресного обходу мешканців “з міркувань безпеки”.

Через псевдореферендуми путін хоче анексувати території України, щоб стримати контрнаступ ЗСУ, трактуючи це як “напад на росію”. Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту дослідження війни.

Тим часом президент США Джо Байден пригрозив росії новини санкціями через псевдореферендуми на тимчасово окупованих українських територіях. Також він заявив, що Штати ніколи не визнають ці “референдуми”.

Додамо, що LVIV.MEDIA розповідало про те, як світ відреагував на оголошення мобілізації в росії та псевдореферендуми.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності