• Головна
  • Новини
  • Путін оголосив часткову мобілізацію: як на це відреагував світ

Путін оголосив часткову мобілізацію: як на це відреагував світ

Путін оголосив часткову мобілізацію: як на це відреагував світ

Заяви з понад 10 країн світу

Сьогодні, 21 вересня, президент рф владімір путін оголосив про часткову мобілізацію в росії. За його словами, призиватимуть тих, хто є в запасі ЗС рф.

Путін вже відписав відповідний указ, а мобілізаційні заходи починаються вже відсьогодні, 21 вересня.

Міністр оборони рф сергєй шойгу уточнив, що росія збирається мобілізувати 300 тисяч людей.

LVIV.MEDIA зібрало заяви світових лідерів, які вже відреагували на рішення путіна.

США

Держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на Генасамблеї ООН, заявив, що псевдореферендуми на окупованих територіях та наміри рф провести мобілізацію [зокрема і часткову — ред.] є "ознакою провалу росії",а також "кричущим проявом зневаги до принципів Організації Об’єднаних Націй".

"В останні тижні Україна досягла значних здобутків у поверненні своєї території, захопленої силами рф після агресії 24 лютого. Це також час, коли росія побачила серйозну зміну тенденцій на полі бою, і навіть деякі найближчі її соратники чітко висловлюють стурбованість тим, що робить Кремль і які наслідки це буде мати для світу", — сказав Блінкен.

Він додав, що США ніколи не визнають псевдореферендумів та спроби росії анексувати території.

Посол США в Україні Бріджит Брінк у Twitter також назвала рішення путіна про часткову мобілізацію "ознаками слабкості і провалу" та пообіцяла, що Штати будуть підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

Колишній посол США в росії Майкл МакФол назвав промову путіна "сповненою брехні".

" Я сподіваюся, що США, у координації з союзниками та партнерами, мають агресивну стратегію, щоб спростувати цю брехню росіянам. Брехня путіна про те, що НАТО погрожує застосувати ядерну зброю проти росії, була особливо огидною", — написав МакФол.

Велика Британія

Міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що рішення путіна про часткову мобілізацію де-факто є визнанням з його боку, що росія почала програвати.

Бен Воллес пригадав, що путін на початку "спецоперації" обіцяв не мобілізовувати населення та не анексувати українські території, а порушення цих обіцянок Воллес назвав "визнанням, що його [путіна — ред.] вторгнення провалюється".

"Він, разом з міністром оборони, відправив десятки тисяч своїх громадян на смерть, погано оснащених і під поганим керівництвом. Ніякі погрози й пропаганда не можуть приховати того факту, що зараз Україна виграє у війні, міжнародна спільнота об’єднана, а путін стає глобальною парією", — йдеться у заяві очільника британського Міноборони.

ЄС

Речник Єврокомісії Петер Стано на брифінгу у Брюсселі сказав, що "заяви путіна про "референдуми" та часткову мобілізацію — ще один доказ зацікавленості путіна не в мирі, а в подальшій ескалації".

"Ці заяви також чіткий сигнал всій міжнародній спільноті, особливо під час проведення Генасамблеї ООН, що він прагне тільки продовжувати руйнівну війну, яка вже має багато поганих наслідків по всьому світу, не тільки в Україні", — додав Петер Стано.

Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас наголосив, що Україні потрібен мир на її власних умовах,  з повагою до суверенітету й територіальної цілісності України, і ЄС продовжить підтримку.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель наголосив, що росія — єдиний агресор в цій війні, а Україна є країною, яка потерпає від цієї агресії.

Також він зауважив, що путін оголосив про часткову мобілізацію в міжнародний День миру, коли країни всього світу співпрацюють заради безпеки та процвітання.

"Підтримка України з боку ЄС залишається непохитною", — підсумував Шарль Мішель.

Польща

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав НАТО відповісти на часткову мобілізацію в росії підтримкою України.

За його словами, "росія продовжуватиме роботу зі знищення України, захоплення частини територій та зміни кордонів і карт на очах у всього світу".

"Ми не можемо з цим погодитися. Ми хочемо жити з росією в мирі, з мирною росією, з миролюбно налаштованою до світу росією. Але коли росія демонструє свою жорстоку силу, ми повинні демонструвати свою оборонну силу", — наголосив польський прем'єр.

Моравецький також назвав НАТО найсильнішим альянсом в історії світу та запевнив, що росія не може перемогти у війні в Україні.

Литва

Литва відреагувала на рішення путіна переведенням сил швидкого реагування у посилену готовність. 

Про це у своєму Twitter повідомив міністр оборони Арвидас Анушаускас.

Анушаускас аргументував таке рішення тим, що росіяни проводитимуть мобілізацію і біля кордонів Литви — в Калінінградській області, тому литовських силам потрібно бути готовими до провокацій з боку рф.

"Відповіддю на рішення путіна стане ще потужніший потік озброєння на підтримку України, яка захищається від геноциду", — додав міністр оборони Литви.

Латвія

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс порівняв росію з нацистською Німеччиною в контексті загрози миру у Європі та всьому світі.

"Ми не повинні піддаватися на шантаж, і маємо підтримувати Україну, наскільки можемо", — додав Едгарс Рінкевичс.

Також глава латвійської дипломатії повідомив, що з міркувань безпеки уряд Латвії не видаватиме гуманітарних віз росіянам, які захочуть виїхати з країни задля уникнення оголошеної мобілізації.

Естонія

Очільник естонського МЗС Урмас Рейнсалу назвав рішення путіна про мобілізацію "відчайдушним, панічним і дурним кроком", та запевнив у подальшій підтримці України з боку Естонії та Євросоюзу.

"На ведення геноцидальної війни проти України кинуть ще більше людей і військової техніки", — констатував Урмас Рейнсалу.

Німеччина

У Німеччині на новини з рф відреагував канцлер Олаф Шольц.

"Оголошення путіним про часткову мобілізацію — це акт відчаю. Росія не може виграти цю злочинну війну. З самого початку Путін повністю недооцінив ситуацію — волю до опору в Україні та єдність своїх друзів", — написав Шольц.

Чехія

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що рішенням проводити мобілізацію путін хоче продовжити ескалацію.

"Оголошена путіним часткова мобілізація є спробою подальшої ескалації розв’язаної росією війни в Україні та ще одним доказом того, що росія є єдиним агресором", — йдеться у повідомленні Фіали.

Також чеський прем'єр закликав і надалі допомагати Україні, вказавши, що це і в "їхніх власних інтересах".

Нідерланди

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте назвав рішення путіна про мобілізацію "панічним", однак водночас заспокоїв, що це "не слід приймати як пряму загрозу повної війни із Заходом".

Рютте також лаконічно відреагував на погрозу росії застосувати ядерну зброю.

"Це залишає нас по-сибірськи холодними, якщо говорити російською", — сказав глава нідерландського уряду.

Також він пригадав, що велика частина території України, розміром з Угорщину, все ще окупована російськими військами.

"Це, звичайно, ще не кінець. Ми маємо залишатися різкими, ми маємо продовжувати підтримувати Україну", —  сказав Марк Рютте.

Канада

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо засудив плани росії провести "референдуми" на окупованих територіях України та запевнив, що Канада їх ніколи не визнає.

"Це кричуще порушення міжнародного права. Це новий виток ескалації війни, і це неприйнятно", — наголосив Трюдо.

Італія

Під час виступу на Генасамблеї ООН прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі назвав російські псевдореферендуми порушенням міжнародного права, а війну в Україні — такою, яка підриває цінності та ідеали міжнародної спільноти.

Він також закликав світ залишатися єдиним у відповідях на дії кремля.

Бельгія

Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб заявила, що "росії не вдасться надурити когось так званими "референдумами", які  вписуються у схему посилення російської агресії і протиправної окупації".

"Цей сценарій ми вже знаємо. Ми продовжимо підтримувати територіальну цілісність України", — заявила вона.

Лідер сербів у Боснії та Герцеговині

Лідер боснійських сербів і член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік назвав "об'єктивним" "бажання" тимчасово окупованих росією українських регіонів приєднатись до рф.

Про це він заявив в інтерв’ю російському пропагандистському агентству "РИА Новости".

"Ми вважаємо, що питання про приєднання до рф є автономним рішенням як цих областей, так і самої росії. Тому ми будемо поважати їхній вибір і той спосіб їхньої інтеграції, який вони оберуть", — сказав Додік.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності