• Головна
  • Новини
  • Військовий облік для жінок: Міноборони скоротило список професій

Військовий облік для жінок: Міноборони скоротило список професій

Військовий облік для жінок: Міноборони скоротило список професій

Раніше у наказі йшлося про 200 спеціальностей, після одержання яких жінки мали стати на військовий облік

Міноборони підготувало нову редакцію про військовий облік жінок. Тепер міністерство пропонує залишити 6 професій та 14 спеціальностей, після одержання яких жінок беруть на військовий облік. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

У новій редакції наказу залишають ті професії та спеціальності, які споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв'язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту.

Наразі документ надіслали на погодження до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

"У наказі ми затверджуємо не усі спеціальності, які нам колись теоретично можуть знадобитися, а тільки ті, що наші військові вважають актуальними в осяжній перспективі. Це дозволило значно скоротити перелік спеціальностей і професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, міністр оборони Олексій Резніком повідомив, що за невчасне взяття на облік українкам не загрожуватимуть штрафи. Зокрема, жодним нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок які вперше стають на облік як військовозобов’язані.

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський звернувся до Міноборони з пропозицією скоротити список спеціальностей та професій для жінок, які підпадають на військовий облік.

Відповідне рішення прийняли через петицію, яку зареєстрували на порталі електронних петицій ще наприкінці грудня. Для розгляду петиції президентом, її мали підписати понад 25 тис. українців.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності