На Львівщині НМТ-2024 учні писатимуть в укриттях

Учні за комп'ютерами

Випускники шкіл писатимуть цього року Національний мультипредметний тест в укриттях, щоб у випадку тривоги не переривати процес. Загалом в укриттях школярі проведуть 4 з половиною години.

Учні Львівщини цьогоріч складатимуть Національний мультипредметний тест в укриттях. Таке рішення прийняли, щоб не переривати проведення тесту через повітряні тривоги, — про це під час брифінгу у п’ятницю, 8 березня, повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Учні писатимуть НМТ в укриттях чотири з половиною години

У зв’язку з повітряними тривогами, які торік переривали складання НМТ, Центр оцінювання якості освіти спільно з департаментом освіти і науки Львівської ОДА, вирішили провести цьогорічне тестування в укриттях. За словами директорки Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, Лариси Середяк, загалом учні працюватимуть в укриттях впродовж 4 з половиною годин.

“Минулого року, коли були тривоги, і переривалося виконання цього тесту, учасники спускаючись до укриттів хвилювалися, чи вони вимкнули комп’ютер, чи збереглися ті завдання. Тому це справді важливо, особливо зважаючи на тривоги з МІГ-ами, які тривають понад годину, проводити НМТ в укриттях” — розповіла Лариса Середяк.

Приміщення для тестів нададуть університети

Як зазначила Лариса Середяк, укриття, в яких проводитимуть мультимедійний тест, мають бути забезпечені дротовим інтернетом та хорошою вентиляцією. Оскільки доступу до інтернету в більшості шкільних укриттів немає, то приміщення для проведення тесту нададуть і училища та університети. За словами директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска, це такі виші, як Львівська Політехніка, ЛНУ ім. І. Франка, ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, Українська академія друкарства та Університет фізкультури.

До слова, цьогоріч учні вперше складатимуть чотири іспити для вступу до закладів вищої освіти та коледжів. Обов’язковими є три предмети: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет учні обиратимуть самостійно із переліку, які пропонує український центр оцінювання якості освіти. Це фізика, хімія, біологія, географія, українська література, англійська, німецька, французька чи іспанська мови.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності