• Головна
  • Новини Львівщини
  • Польський благодійник викупив для українців унікальний документ з прізвищами співробітників НКВД Дрогобича

Польський благодійник викупив для українців унікальний документ з прізвищами співробітників НКВД Дрогобича

Польський благодійник викупив для українців унікальний документ з прізвищами співробітників НКВД Дрогобича

Кінцева вартість документа на аукціоні у двадцять разів перевищила стартову

В Україну повернули унікальне історичне джерело: домову книгу 1939-1941 років, в якій вписані мешканці будинку № 2 на вулиці Карпатській в Дрогобичі. Значна частина з них були працівниками НКВД, які після початку німецько-радянської війни брали участь в розстрілах в’язнів Дрогобицької тюрми, розташованої неподалік. У цій книзі також вписані особи, які співпрацювали з радянськими каральними органами.

За словами директора Державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі" Богдана Лазорака, на початку лютого цей документ виявили на сторінці інтернет-аукціону Allegro. Після того, як про інтерес українських істориків до цієї домової книги дізналися їхні партнери у Польщі, один із них, Матеуш Дерлікєвіч, власним коштом викупив її на торгах за ціною, що майже у 20 разів перевищила стартову, і подарував музею в Нагуєвичах. Свій вчинок поляк пояснив тим, що робить це для того, аби українці не думали, що всі поляки такі самі, як учасники прикордонних акцій протесту.

У будинку на вулиці Стрийській у Дрогобичі за часів “перших совєтів”, тобто в в 1939-1941 роках, була в’язниця, де засідав сумновідомий генерал Сабуров і де керував розстрілами невинних людей. Але, на жаль, ми не мали списків особового складу НКВД і знали лише кількох осіб, які були причетні до розстрілів червня 1941 року. Тепер ми знаємо набагато більше і скоро опублікуємо прізвища усіх, хто жив на Карпатській з числа НКВД, розстрілював мирних мешканців або працював на більшовиків”, — заявив LVIV.MEDIA Богдан Лазорак.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності