На Львівщині лікарям, які вимагали хабар у військового, повідомили про нові підозри

На Львівщині лікарям, які вимагали хабар у військового, повідомили про нові підозри

Під час затримання голова Самбірської МСЕК намагалася з’їсти стодоларову купюру

ДБР повідомило про нові підозри лікарям Самбірської міжрайонної МСЕК та Турківської міської лікарні, які вимагали хабар у військового за оформлення інвалідності його батьку. Про це повідомили у ДБР у четвер, 11 січня.

У вересні 2023 року працівники ДБР разом із СБУ викрили медиків Самбірської міжрайонної МСЕК та Турківської міської лікарні на вимаганні 3,2 тис. доларів хабаря у військовослужбовця за встановлення другої групи інвалідності його батьку. Під час затримання голова Самбірської МСЕК намагалася з’їсти стодоларову купюру.

Слідчі встановили, що медики діяли як організована злочинна група, яка систематично заробляла на оформлені інвалідності. Голова Самбірської МСЕК, керівник лікарсько-консультативної комісії Турківської міської лікарні залучили до схеми лікарку та медсестру кабінету експертизи тимчасової непрацездатності. Керівник лікарсько-консультативної комісії та лікарка зустрічалися з потенційними клієнтами, домовлялися про суму, а медсестра готувала необхідні документи.

“Для конспірації учасники групи спілкувалися у месенджерах, використовуючи умовні фрази. Наприклад, суми в доларах, які вони вимагали від громадян, називалися “квітами”. Одна “квітка” еквівалентна одній тисячі доларів”, — написали у ДБР. Крім цього, медики вимагали, аби хабарі їм приносили лише в доларах нового зразку.

У вересні голові Самбірської МСЕК та двом лікарям Турківської лікарні повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Тепер керівник лікарсько-консультативної комісії Турківської міської лікарні та лікарка отримали підозри ще й у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Медсестрі кабінету експертизи тимчасової непрацездатності повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб та зловживанні впливом.

Їм загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Керівника лікарсько-консультативної комісії та лікарку Турківської міської лікарні відсторонили від виконання обов’язків. Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави – 600 та 400 тис. грн відповідно. Наразі запобіжний захід хочуть обрати і для медсестри.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності