Ярослав Дубневич отримав нову підозру від НАБУ

Ярослав Дубневич отримав нову підозру від НАБУ

Адвокати політика, які захищають його права у суді, не знають де він перебуває

НАБУ і САП оголосили народному депутатові Ярославу Дубневичу підозру в організації заволодіння пільговим газом «Нафтогазу» на суму 2,1 млрд грн його двома ТЕЦ – Новороздільською та Новояворівською. Про це повідомив журналіст-розслідувач Олег Новіков. Згодом інформацію про підозру народному депутату підтвердили на офіційному сайті НАБУ

Обидва епізоди щодо заволодіння цим газом зараз на розгляді в суді. Також Дубневичу закидають легалізацію коштів, одержаних від цих незаконних дій. Дубневич не з'явився 10 жовтня за викликом, не брав телефон під час дзвінків детективів. Його захисники також не знають де він і не мають з ним зв'язку.

За версією слідства, Новороздільська і Новояворівська ТЕЦ отримували державний газ за пільговими цінами для того, щоб опалювати будинки жителів міст. Натомість як з'ясувало слідство, цей газ компанії-власники ТЕЦ використали для виробництва електроенергії, яку надалі продали ДП «Енергоринок» за ринковою ціною.

Внаслідок цього прибутковість виробництва електроенергії Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 100%. Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки у сумі понад 3,5 млрд грн.

Впродовж 2013-2018 років, за версією слідства, Дубневич організував легалізацію частини цих коштів на суму понад 450 млн грн шляхом переведення на рахунки підконтрольного ТОВ та компаній-нерезидентів, у тому числі зареєстрованих на Кіпрі та Маршаллових островах, їх змішування та маскування. Врешті-решт ці кошти були повернуті в Україну під виглядом іноземних інвестицій для фінансування нового бізнесу Дубневича у Львівській області.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності