Львівські медики успішно пересадили стовбурові клітини десятирічному хлопчику

Львівські медики успішно пересадили стовбурові клітини десятирічному хлопчику

Наразі дитина почувається добре, результати аналізів свідчать, що трансплантація була успішною

У Львові медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру успішно пересадили десятирічному хлопчику стовбурові клітини. 15 грудня Костя вперше за місяць вийшов з трансплантаційного боксу, в якому він очікував на відновлення організму після трансплантації. Про це повідомила Львівська ОВА у понеділок, 18 грудня.

Понад рік тому у десятирічного Кості лікарі виявили онкологічне захворювання. Мама хлопця спочатку звернула увагу на передчасне подорослішання. До того ж його турбував артеріальний тиск та погіршення зору. Медики не могли встановити причину захворювання. Лише після різкої появи гідроцефалії батьки звернулися до нейрохірургів Львова.

Онкологиня Роксолана Шевчик пояснює, що підвищення рівня онкомаркерів та радіологічні обстеження вказували на онкопатологію у Кості: “Ми діагностували пухлину ЦНС (центральній нервовій системі) й розпочали хіміотерапію. Після трьох блоків лікування отримали хороші результати, тож зробили забір стовбурових клітин периферичної крові і взялись готувати Костика до високодозової хіміотерапії”. Лікарка додала, що після пересадки кісткового мозку хлопчик почувається добре, а результати аналізів свідчать, що трансплантація була успішною.

Пересадку кісткового мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі почали проводити у 2022 році. Загалом лікарі провели дев’ять аутологічних трансплантацій кісткового мозку. Трансплантація для пацієнта цілком безкоштовна.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності