Чоловіка, який напав на трансгендерку Хелен у Львові, оштрафували на 17 тис. грн

Чоловіка, який напав на трансгендерку Хелен у Львові, оштрафували на 17 тис. грн

Обвинуваченому призначили максимально можливий в рамках санкції статті штраф 17 тис. гривень

Чоловік, який напав на трансгендерну жінку Хелен у Львові, понесе покарання за злочин на ґрунті трансфобії. Про це повідомили на сторінці громадської організації Gender Stream.

Суд визнав нападника на Хелен винним у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 161 ККУ. Це стаття "Порушення рівноправності громадян, залежно від їх расової, національної, регіональної належності та іншими ознаками". У тексті судового вироку зазначають, що мотивом вчинення злочину стала саме дискримінація за ознакою трансгендерності.

Обвинуваченому призначили максимально можливий в рамках санкції статті штраф — 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17 000 гривень. Вирок суду набере чинності через 30 днів. У разі несплати штрафу, суд має право переглянути покарання у бік більш суворого.

Від моменту подання заяви до поліції до оголошення судового вироку Хелен супроводжувала ГО Gender Stream. У суді інтереси потерпілої представляла адвокатка Наталя Радіонова.

"Попри всі обставини, ми розглянули справу та домоглись справедливого вироку. З боку захисту обвинуваченого були спроби опору — справу хотіли перекваліфікувати на іншу статтю "Завдання легких тілесних ушкоджень". Ці намагання ми, звісно, відкинули, адже за всіма ознаками йдеться саме про злочин на ґрунті ненависті, і обвинувачений цього не заперечував", — розповіла адвокатка Наталя Радіонова.

“Цей прецедент можна назвати історичним, адже в Україні майже не виносять вироків у справах про злочини на ґрунті гомо- й трансфобії”, - йдеться у повідомленні.

Додамо, 15 серпня цього року трансгендерну військову Хелен побили у Львові. Тоді за фактом побиття у поліції відкрили кримінальне провадження. Згодом стало відомо, що побив Хелен 22-річний чоловік із Рівненщини.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності