У Львові відреставрують історичний корпус УКУ: що планують зробити

У Львові відреставрують історичний корпус УКУ: що планують зробити

До будівлі пропонують добудувати нові багатофункціональні простори, зокрема на території внутрішнього двору буде розміщена студентська їдальня, простір для навчання та дозвілля, конференц-зал і аудиторії

У Львові в історичному корпусі УКУ планують реставрувати фасад будинку, з відновленням втрачених елементів ліпнини та автентичних елементів інтерʼєру.

Проєкт розробляє архітектурна компанія ambk.

«Реставрація корпусу УКУ – завдання з зірочкою для нашої команди. Воно вимагало від нас якісного та глибокого аналізу історичної будівлі, її характеру та підготовки програми реставрації», – йдеться в описі проєкту.

Архітектори хочуть використати сучасні підходи адаптації історичного будинку до сучасних потреб УКУ та міста зі збереженням історичного контексту.

До будівлі пропонують добудувати нові багатофункціональні простори, зокрема на території внутрішнього двору буде розміщена студентська їдальня, простір для навчання та дозвілля, конференц-зал і аудиторії.

Також демонтують прибудовану котельню і побудують окрему.

«Фасади прибудов запроєктували із світлопрозорих конструкцій, через які буде проглядатися історичний фасад будівлі. Скло, як нейтральний сучасний матеріал, буде підкреслювати монументальність історичних ризалітів», – кажуть архітектори.

В проєкті передбачається забезпечення доступності будівлі та прилеглої території для людей з обмеженими можливостями. Також облаштують вільну від автомобілів пішохідну, зелену зону вздовж північно-східного фасаду для відпочинку та рекреації студентів, працівників та відвідувачів УКУ.

Завдяки світлопрозорим фасадам прибудови значно активніше візуально взаємодіятимуть з внутрішнім подвір’ям: життя і процеси в аудиторіях будуть відчитуватися з двору і навпаки.

На території внутрішнього двору також буде влаштована зовнішня тераса при обідньому залі їдальні, велостоянка та зелені рекреаційні зони.

Нагадаємо, у храмі УКУ відкрили для огляду унікальну мозаїку святої Софії. В університетському храмі УКУ зняли риштування і тепер кожен може побачити вівтарну частину унікальної мозаїки святої Софії – Премудрості Божої, де зображена свята Софія у вигляді вогненного ангела.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності