• Головна
  • Крим
  • Мобілізація в Криму: труднощі з виїздом за межі півострова та знищення генофонду кримськотатарського народу

Мобілізація в Криму: труднощі з виїздом за межі півострова та знищення генофонду кримськотатарського народу

Мобілізація в Криму: труднощі з виїздом за межі півострова та знищення генофонду кримськотатарського народу

У Меджлісі наголошують, що ніхто з жителів Криму не може і не повинен стати співучасником міжнародного злочину, що вчиняють загарбники

У тимчасово окупованому Криму після оголошення президентом рф владіміром путіним мобілізації активно проходять відповідні заходи. Кримчанам обмежують виїзд за межі півострова, а також лише за кілька днів росіяни роздали 1,5 тисячі повісток кримським татарам.

Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також написав у Facebook голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Труднощі з виїздом за межі рф насильно мобілізованих кримчан ускладнюють гуманітарну катастрофу на півострові.

“Гуманітарна катастрофа, викликана проведенням росією, країною-окупантом, “часткової” мобілізації, яку вона незаконно проводить і на тимчасово окупованих територіях, та за яку практично всі чоловіки - громадяни України відповідного віку, які проживають у тимчасово окупованому Криму, насильно заганяються в російську армію, ускладняється наявністю в деяких країнах, що межують з рф, формальних перешкод, які не дозволять сотням мешканцям Криму — громадянам України та членам їхніх сімей, в'їхати на їхню територію та знайти там тимчасовий притулок”, — зазначив Чубаров.

Він додав, що вкрай неприємна ситуація, коли громадяни України — жителі окупованого Криму вже майже вирвалися за межі росії, але їх зупиняють на в'їзді до сусідньої країни, де на них чекав би порятунок. Тож люди знову змушені повертатися до російського окупаційного пекла, де їх насильно заженуть до армії рф.

У Меджлісі кримськотатарського народу закликають всіх мешканців тимчасово окупованого Криму розпочати на центральній площі Сімферополя акцію протесту проти незаконної мобілізації до лав російської армії. У Меджлісі наголошують, що ніхто з жителів Криму не може і не повинен стати співучасником міжнародного злочину, що вчиняють загарбники, які захопили Крим.

Зокрема, зараз триває повноцінна мобілізація корінних народів. Таким чином росіяни не тільки набирають людей в якості “гарматного м’яса”, але й намагаються знищити генофонд кримськотатарського народу.

“Фактично відбуваються такі собі облави, коли росіяни приїжджають у населені пункти, де здебільшого проживають кримські татари, або міста, де вони працюють на ринках, і роздають ці повістки. Про часткову мобілізацію не йде мова, тому що вони не питають — чи стояв ти на якомусь обліку, чи в тебе були якісь хвороби. Спочатку відправляють у військкомати, потім швидко збори”, — заявила представниця президента в АР Крим Таміла Ташева.

Нагадаємо, держдума рф ухвалила рішення про введення в Кримінальний кодекс термінів “мобілізація”, “воєнний час” і “збройний конфлікт”. Ці терміни з’являються у низці поправок до КК рф. Крім того, російський парламент ухвалив законопроєкт про відповідальність за дезертирство під час мобілізації або у воєнний час.

Додамо, часткова мобілізація в росії обійдеться бюджету в понад один трильйон рублів щорічно.

Після оголошення часткової мобілізації перелякані росіяни скупили всі квитки з москви до Стамбула та Єревана, а сайт російської залізниці від кількості спроб купити квитки завис.

Крим

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності