• Головна
  • Крим
  • Крим — це Україна: учасники Кримської платформи випустили спільну заяву

Крим — це Україна: учасники Кримської платформи випустили спільну заяву

Крим — це Україна: учасники Кримської платформи випустили спільну заяву

Усі винні у воєнних злочинах повинні бути притягнуті до відповідальності

Сьогодні, 23 серпня, в Україні пройшов другий саміт Кримської платформи. Цьогоріч він відбувся в онлайн-форматі через повномасштабне вторгнення росії до України. До зустрічі долучилися понад 60 іноземних учасників з різних країн світу та міжнародних організацій. Після завершення саміту всі учасники виступили зі спільною заявою.

Її текст оприлюднили на сайті президента України Володимира Зеленського.

Зазначається, що учасники міжнародної Кримської платформи підтримують суверенітет, політичну незалежність, єдність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Сторони продовжуватимуть тиснути на росію, щоб та негайно припинила тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим і міста Севастополя для відновлення контролю України над її територією.

“Ми рішуче засуджуємо неспровоковане та невиправдане вторгнення росії та її агресивну війну проти України, особливо використання нею тимчасово окупованого Кримського півострова та українських територіальних вод для її війни проти України. Ми рішуче засуджуємо широке використання росією військової авіації та військових кораблів для ракетних ударів і нападів на цивільне населення та українську цивільну інфраструктуру. Усі винні у воєнних злочинах повинні бути притягнуті до відповідальності”, — йдеться у тексті заяви.

Гості саміту відзначили, що на тлі війни ситуація в тимчасово окупованому Криму ще більше погіршилася. Адже росія посилила репресивні заходи, включно з порушенням прав корінних кримських татар, що серйозно загрожує їхній здатності повною мірою користуватися своїми правами людини, підтримувати та розвивати свою культуру, освіту й самобутність. Окремо учасники саміту обговорили пропаганду росіян та їх агресивні методи насадження навчання російською мовою, російських навчальних програм та матеріалів.

Всі учасники Кримської платформи закликали росію негайно й без жодних умов звільнити незаконно утримуваних українських в’язнів та військовополонених. А також вимагають припинити незаконний призов жителів Криму до збройних сил рф.

Активно обговорювалося й захоплення росією українських портів в Азовському морі та в Херсоні. Це перешкоджає законній реалізації навігаційних прав і свобод та свободи судноплавства в Чорному й Азовському морях, підриваючи глобальну продовольчу безпеку. Крім того, в Криму зберігається вкрадене українське зерно і металопродукція, які росіяни відправляють з окупованих портів.

Країни та міжнародні організації, які виступали на Кримській платформі, наголосили, що продовжать фінансову та збройну підтримку України, а також посилять санкційний тиск на країну-агресорку. Вони запросили й інші держави та організації приєднатись до Кримської платформи, а президент Зеленський сказав, що наступний саміт може відбутись у Хорватії вже восени.

Нагадаємо, що частина світових лідерів та союзників України вже встигли виступити та висловити свою підтримку у питанні деокупації Криму.

Крім того, президент Польщі Анджей Дуда анонсував візит до Криму після його повернення під контроль України та запропонував президенту України показати йому півострів.

Також додамо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що світ не збирається зараз визнавати анексію росією Криму, адже не зробив цього 8 років тому.

Крим

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності