Кому не потрібна самоізоляція при в’їзді в Україну

Кому не потрібна самоізоляція при в’їзді в Україну

Виняток роблять лише для вакцинованих

Віднедавна при в’їзді в Україну потрібно показувати працівнику прикордонної служби активований додаток “Вдома”. Якщо ж цього не зробити, людину відправляють на 14-денну самоізоляцію або відмовлять у в’їзді до України.

Lviv.Media з'ясувало, які вимоги при перетині кордону для українців та іноземців, а також, кому не потрібно самоізолюватися.

Які правила для українців

При в'їзді до країни громадяни України повинні надати прикордонникам сертифікат про вакцинацію від коронавірусу першою чи обома дозами.

“Сертифікат може бути у Дії, видрукований чи навіть старого зразка, який видали у лікарні. Наші співробітники у будь-якому разі його перевірять. Якщо на документі є qr-код, ми вже маємо спеціальне програмне забезпечення, яким можна його зчитати”, — розповів начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Ігор Матвійчук.

Якщо паспорта вакцинації немає, українці мають встановити додаток “Вдома” та показати працівнику прикордонної служби активований застосунок.

“Вдома” — це додаток для проходження самоізоляції в Україні. Раніше він мав назву “Дій Вдома”. Додаток контролює ваше перебування на самоізоляції. Це роблять за допомогою регулярних повідомлень з проханням зробити фото обличчя. Надіслати фото потрібно протягом 15 хвилин після повідомлення.

Для активації застосунку потрібно лише вказати своє прізвище, ім’я та по батькові, серію та номер паспорта. Окрім того, доведеться вказати місце, де проходитиме самоізоляцію.

Упродовж 72 годин з моменту перетину кордону потрібно буде зробити ПЛР-тест або експрес тест та завантажити його результат у додаток. Додаток можна видалити лише в разі негативного результату на коронавірус. Якщо результат позитивний, то необхідно подзвонити сімейному лікарю та діяти за його рекомендаціями.

“На жаль, не всі можуть та хочуть встановити додаток. Проте ці люди повинні пройти самоізоляцію у будь-якому разі. Для того, щоб це зробити, при перетині кордону ми фіксуємо, що людина відмовляється встановлювати додаток, та записуємо її особисті дані. Людину пропускаємо в Україну, а інформацію про неї передаємо Нацполіції, санітарним лікарям, органам місцевого самоврядування. Вони за місцем проживання перевірятимуть людину”, — пояснив Ігор Матвійчук.

Додамо, що крім додатка, тепер з'явилася ще система “Вдома”. Її можна завантажити на комп'ютер.

А що робити іноземцям

Для іноземців вимоги схожі. При в'їзді в Україну вони також мають надати негативний ПЛР-тест, тест на антиген або довідку про вакцинацію, але тільки двома дозами.

“Якщо іноземець повністю вакцинований, він спокійно перетинає кордон. У разі якщо має ПЛР-тест чи антиген, він повинен закачати додаток “Вдома” і за 72 години додати туди негативні результати тестування на коронавірус. Після цього можна вільно пересуватися Україною”, — сказав Ігор Матвійчук.

Він додав, що для іноземців також є правило, що при в'їзді в Україну вони повинні мати медичне страхування, яке покриває лікування та проходження обсервації в країні.

Також для всіх осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів, діють більш жорсткі правила. Для них обов’язкова 14-денна самоізоляція. Завершувати її раніше — заборонено.

Крім цього, у Державній прикордонній службі додали, що змін при перетині кордону у зв'язку з тим, що Львівщина переходить до червоної зони, найближчим часом не буде.

Додамо, від початку року на Львівщині виявили близько 200 підробних сертифікатів про вакцинацію, 80 з них — за жовтень. Також знайшли ще понад 80 підроблених ПЛР-тестів, а більше ніж 3 тисячі іноземців не пропустили до України у зв'язку з недотримання правил перетину кордону під час пандемії.

Подорожі

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності