• Головна
  • Культура
  • Майже половина українців вірять в астрологію, тарологію чи екстрасенсорні здібності

Майже половина українців вірять в астрологію, тарологію чи екстрасенсорні здібності

Майже половина українців вірять у астрологіюю, тарологію чи екстрасенсорику

Дані свого соцопитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології

За даними соціологічного опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) 43% українців вірять в астрологію, тарологію чи екстрасенсорні здібності. Всеукраїнське опитування проводили упродовж 17 лютого — 5 березня 2024 року. Звіт про результати дослідження КМІС опублікував 2 квітня на своєму сайті.

Українці найбільше довіряють астрологам

Отже, 35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності, 15% – у тарологію. Принаймні в одне з цього переліку вірять 43% українців.

За даними соціологів, довіра до езотерики більша серед жінок та старших людей, а також у людей з нижчим достатком. “Як можна бачити, віра поширена серед усіх категорій. Можна звернути увагу на вищий показник серед жінок (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36% серед чоловіків), серед старших респондентів (показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів 60+ років), серед менш заможних респондентів (якщо серед респондентів з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком – 65%)” — йдеться у повідомленні КМІС.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький відзначив, що кризові та психологічно складні періоди є сприятливим середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія. “За результатами опитування КМІС для NDI у листопаді 2023 року 66% українців відзначали погіршення психічного здоров’я після повномасштабного вторгнення (73% серед жінок і 56% серед чоловіків). Крім цього, вибуховий розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно «спрощує» дотик мешканців до астрологів, віщунок тощо” — зазначив Антон Грушецький.

Опитування проводилось телефоном на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Таким чином було опитано 2008 респондентів віком від 18 років, з усіх регіонів України, окрім тимчасово окупованих територій. Варіанти відповідей формувалось на основі трьох запитань: “Чи вірите ви в астрологію?” “Чи вірите ви у тарологію?” “Чи вірите ви в екстрасенсорні здібності?” Респондент мав три варіанти відповіді: “скоріше вірю” чи “скоріше не вірю” або “важко відповісти”.

Через те, що окупанти вимкнули телефонний зв’язок, участь в опитуванні взяли лише українці, які проживають на неокупованих територіях. “Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів” — стверджує КМІС.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності