• Головна
  • Бізнес
  • Як карантинні обмеження впливають на комунікацію між владою та бізнесом

Як карантинні обмеження впливають на комунікацію між владою та бізнесом

Як карантинні обмеження впливають на комунікацію між владою та бізнесом

Вакцинація та подорожчання сировини - одні з ключових питань для бізнесу зараз

Чергові карантинні правила змушують підприємців країни та області дотримуватися жорстких обмежень. Доки один бізнес працює навіть у “червоній” зоні, інший — отримує штрафи за порушення карантину та закривається.

Щоб розібратися наскільки важлива комунікація між владою та бізнесом Lviv.Media поспілкувалося з керівницею Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Мар’яною Луцишин.

“Завдяки 2020 року, гнучкості наших компаній та здатності швидко адаптуватись — бізнес, можна сказати, готовий до “червоної” зони. Проте, проблема підприємництва полягає не у карантині, а у його правилах, їх чіткості та донесенні до бізнесу та населення”, — розповідає Мар’яна Луцишин.

Наприклад, згідно з роз’ясненнями, які надали представники територіального відділення Держспоживслужби України у Львівській області, торгово-розважальні центри мають забезпечувати масковий режим перебування в приміщенні та перевірити рівень температури відвідувача. Тут, каже Мар’яна Луцишин, варто було би чітко визначити хто перевіряє документи. Адже ТРЦ має розуміти як це варто організувати.

“Важливо розуміти як різним закладам працювати, адже у деяких ТРЦ, наприклад, є центри масової вакцинації. Також виникає питання хто має перевіряти споживача на наявність ПЛР-тесту або сертифікату?”, — наголошує експертка.

Бізнес потрібно попереджати про карантин завчасно

За один день складно розібратись з новими правилами та швидко їх впровадити. Це продемонстрував 2020 рік, коли треба було, згідно з нормами, проводити температурний скринінг працівників, а необхідних термометрів у продажу не було.

Щоб комунікація між владою та бізнесом під час карантину була ефективна, Мар’яна Луцишин наголошує, офіційним особам варто офіційно озвучувати про нові карантинні обмеження для бізнесу прямо та завчасно. Адже це — здоров’я працівників компаній, безпека в цілому, правильне та чітке дотримання законодавства (враховуючи перевірки, що здійснюють та здійснюватимуться уповноваженими органами).

Також бізнес має чітко розуміти повноваження посадовців, які здійснюють перевірки під час карантину. Наприклад, чи поліція має право лише виписати штраф за порушення карантинних норм, чи і закрити заклад? Якщо має право закрити, тоді на яких підставах? При чіткому розумінні прав та обов’язків, бізнес, у разі незгоди, має можливість оскаржити дії посадових осіб у суді.

“Ми повинні усвідомити, що ми всі у одному човні. Нас спіткало досить непросте випробування, ціна - людське життя. А воно безцінне. Лише узгоджені дії місцевої влади з місцевими бізнесом, допоможе нам вистояти. І насправді дієвим інструментом є здоровий та прозорий діалог, щоб встановлювати коректні обмеження та їх виконувати. — розповідає керівниця Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації.

Вакцинація працівників — камінь спотикання для бізнесу

У 2020 році підприємці зіштовхнулися з проблемою захисту працівників на підприємстві. Вирішувати максимально швидко доводилося низку викликів: дезінфекція робочих і не тільки робочих приміщень, закупівля масок, харчування працівників, довіз, та інші перешкоди для повноцінної роботи підприємства. Зараз такої проблеми немає, проте постало нове питання, яке стосується вакцинації.

“Ми не можемо змусити усіх працівників вакцинуватися, це — особиста справа кожного . На жаль, є великий відсоток людей, які не хочуть вакцинуватись, і питання — як має бізнес діяти в цій ситуації”, — зазначає експертка.

Тож тут теж виникає певний дисонанс, адже треба якось узгодити дії влади та законодавства так, щоб не ставити підприємця у незручне становище.

Інші проблеми бізнесу, до яких призвела пандемія

Пандемія вплинула на всіх. Деякі правила уже стали буденними: ми вже легко одягаємо маски, користуємося антисептиками і при зустрічах бажаємо усім здоров’я. Позитивним впливом стало те, що усі змушені були швидко адаптуватись до нових реалій. Так, завдяки інтернету та IT галузі, всі швидко діджиталізувались. Тепер багато процесів ми можемо робити у смартфоні, не виходячи з дому.

За час пандемії економіка, споживацькі настрої та взаємини змінились. Географія стосунків розширилася, утім не все можна перенести у віртуальний світ та замінити двома кліками на комп'ютері. Тож здатність швидко адаптуватись — все ще є і буде важливою характеристикою.

Багато сфер постраждало, такі як туризм, розважальний та готельно-ресторанний бізнеси змушені були пристосовуватись до нових реалій, а такі галузі як авіаперевезення та автомобільна зазнали багатьох змін.

Через пандемію зросла вартість сировини, підвищились ціни на газ та електрику у всьому світі. Недостатність комплектуючих сьогодні змушує виробників шукати дуже креативні рішення для того, щоб втриматися на ринку. Водночас поспішні та незрозумілі правила карантинних обмежень сьогодні викликають лише негатив та непорозуміння у суспільстві.

"Саме тому для нас в Асоціації дуже важливою є розмова з місцевою владою, і дуже цінно коли обидві сторони чують один одного і діють з точки зору здорового глузду та забезпечення захисту здоров’я людей", — наголошує експертка.

Нагадаємо, що з наступного року держава допомагатиме малозабезпеченим безробітним. Вони матимуть змогу отримати грошову допомогу на відкриття власної справи.

Бізнес

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності