• Головна
  • Відео
  • Андрій Усач: що потрібно змінити у Львові в першу чергу

Андрій Усач: що потрібно змінити у Львові в першу чергу

Андрій Усач: що потрібно змінити у Львові в першу чергу

Перед змінами варто проводити історичні дослідження

На YouTube-каналі Lviv.Media вийшло  інтерв'ю з Андрієм Усачем, істориком, дослідником Голокосту та головою ГО «Після тиші». Він поділився думками про те, що варто змінити у Львові у першу чергу.

"У першу чергу треба розробити план по тому, що робити з тими місцями, які нам вже відомі. Наприклад, Янівський табір. Ну не може місце такого масштабу, де було стільки жертв бути ліском, де стоїть пам'ятник, про який згадують раз на рік, коли проводять якийсь захід", — говорить Артем Усач.

Янівський табір — концтабір, створений нацистською владою у жовтні 1941 на вулиці Янівській (тепер — вулиця Шевченка) у Львові. Туди зганяли політичних в'язнів, військовополонених, а найбільше — євреїв.

Історик говорить, коли ми їдемо у Європу та відвідаємо, наприклад, Дахау, ми застанемо там масштабний меморіальний простір. Тут можна дізнатися багато про жертв цього табору. Там буде і музей, і діджиталізована база даних. Якщо ти знаєш, що твій дідусь був у Дахау, то обов'язково знайдеш про це інформацію. У Львові поки що з цим погано.

Дахау — один із перших нацистських концтаборів у Південній Німеччині. Був розташований поблизу однойменного баварського міста на відстані 12 миль від Мюнхена і діяв з 22 березня 1933 року.

"Загалом, спочатку треба все дослідити. Є історики, які вивчають різні періоди. Проте я не бачив, щоб хтось з них написав доповідну або історичне есе про те, що таке площа Коліївщини для Львова та приніс її владі. А влада, своєю чергою, відштовхувалася від документу та приймала якісь рішення. Це потрібно робити у першу чергу", — зазначив дослідник.

Це ж стосується і Цитаделі, це не тільки історія Шталагу для полонених. Також це торкається українсько-польської війни. Перш ніж щось змінювати, треба дослідити, що там насправді було. Це важливо, тому що зараз існує багато фейкових історій з подіями нашого не такого давнього минулого. Можливо Львову потрібно подумати про те, щоб тема Голокосту була присутня у музеях. Зараз про це розповідають лише у музеї Історії міста.

Львівська цитадель — споруда, де під час Другої світової війни був концентраційний табір для військовополонених «Stalag 328».

Нагадаємо, що Андрій Усач розповів Lviv.Media про те, чи варто перейменовувати площу Коліївщини.

Повне інтерв'ю з Андрієм Усачем

Відео

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності