• Головна
  • Відео
  • Чи перейменовувати площу Коліївщини: думка історика

Чи перейменовувати площу Коліївщини: думка історика

Чи перейменовувати площу Коліївщини: думка історика

Питання перейменування площі стало актуальним після капітального ремонту

На YouTube-каналі Lviv.Media вийшло  інтерв'ю з Андрієм Усачем, істориком, дослідником Голокосту та головою ГО «Після тиші». Поговорили з ним про те, чи  варто перейменовувати площу Коліївщини.

"Я дуже сумніваюся, що площу Коліївщини перейменують. Це мало чим допоможе. У останні роки багато що перейменували. У Львові часто зустрічаєш людей, які називають вулиці радянськими назвами, а пройшло вже 30 років"

За словами Андрія Усача, людям більш комфортно говорити так, як вони звикли. Проте перейменовувати площу Коліївщини на площу Сусідів не варто.

"Мені така назва не подобається. Асоціація одразу з книжкою Яна Томаша Ґросса "Сусіди". Там розповідають про поляків, які вбили своїх єврейських сусідів під час погрому у містечку Єдвабне. Ця назва у моїй голові звучить у рамках Голокосту", — пояснив історик.

Історик наголошує, що вже є багато інформації, що назва Коліївщина — це конструкт радянського часу. Повстанців сприймають, як справедливих борців за соціальне звільнення. Насправді розуміємо, що усе було далеко не так. Коліївщина, як подія, була спровокована, у тому числі, російською владою. Загалом ця тема потребує нового дослідження.

Історична довідка. Коліївщина — козацько-селянське національно-визвольне повстання у Правобережній Україні у 1768-1769 роках. Спровоковане національним і релігійним гнітом правобережного українського населення в Речі Посполитій. Площу Коліївщини у Львові перейменували у 1944 році.

Додамо, що зараз на площі Коліївщини триває капітальний ремонт. Оновлену територію відкриють орієнтовно 12 вересня. Також зараз розглядають можливість перейменувати місце на площу Сусідів.

Повне інтерв'ю з Андрієм Усачем

 

Відео

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності