У Росії - хвиля підпалів військкоматів, а Дональду Трампу вже висунули звинувачення. Його звинувачують зокрема у змові задля обману США та змові проти прав американських громадян
LVIV.MEDIA аналізує політичні події у світі, які трапилися минулої доби, та той вплив, які вони мають на Україну.
Буркіна-Фасо та Малі заявили, що будь-яке військове втручання проти Нігеру буде рівносильне оголошенню війни їм. До цієї коаліції готова приєднатися і Гвінея, яка вже підтримала нову владу Нігеру.
Масові підпали військкоматів у Росії та удари по Москві
Серед росіян стає все більше противників мобілізації. Лише за минулу добу в Росії здійснили не менше 12 спроб підпалу будівель військкоматів. Чергового удару завдали також по “Москва-сіті”.
- Дата публікації
Трампу висунули федеральні звинувачення
Трампу висунули федеральні звинувачення за “6 січня”. Його звинувачують за 4 пунктами:
- змова з метою обману США,
- змова з метою фальсифікації показань свідків,
- змова проти прав американських громадян,
- перешкода та спроба перешкоджання розгляду.
Дата виклику Трампа до федерального суду – 3 серпня.
Демонтаж радянського герба з монумента “Батьківщина-мати”
Демонтували радянський герб з монументальної київської композиції “Батьківщина-мати”. Його замінять символом української держави.
- Дата публікації
Інші події у світі
- Підтримка влади Нігеру
Буркіна-Фасо та Малі заявили, що будь-яке військове втручання проти Нігеру буде рівносильне оголошенню війни їм. Вже відомо, що до цієї коаліції готова приєднатися і Гвінея, яка вже підтримала так звану нову владу Нігеру.
- “Вагнерівські” гелікоптери залетіли до Польщі з території Білорусі.
- Болівія та Венесуела оголосили про подання офіційних заявок у “БРІКС”
Всі три епізоди – це ланки одного ланцюжка – врятувати повістку серпневого саміту “БРІКС”. Більш того – рятування самої організації. Оскільки порядок денний форуму в Саудівській Аравії 5-6 серпня, куди запрошені в тому числі Болівія і Венесуела, має весь необхідний потенціал, щоб перекинути “бріксовський стіл”. На додачу до цього — зростання кількості країн потягне за собою кардинальне переосмислення всього проєкту “БРІКС”, а це несе як нові можливості, так і нові ризики.
Індія та Бразилія не підтримує китайську ідею щодо перетворення “БРІКС” на глобальну антизахідну коаліцію. Цю ідею підтримує лише Росія. Однак Росія ще здатна проявляти військові ініціативи, і гелікоптери над Польщею – це наступний кремлівський крок щодо перевірки готовності Варшави реагувати на подібні виклики. Але Кремль цього разу врахував свій прорахунок з Анкарою 2015 року, коли Туреччина (24 листопада) під час подібної провокації збила російський літак. Тож сьогодні Кремль для реалізації задуманого почав використовувати “вагнерів” і Лукашенка, одночасно вплітаючи сюди кейс щодо застосування ядерної зброї.
- Дата публікації
Проте реакція Варшави була стриманою. Очевидно це через ситуацію, що зараз склалась в Африці, адже, як в Польщі, так і в Африці залучено “вагнерівців”, а головним орієнтиром в цій ситуації є Париж.
На додачу до цього варто пам’ятати, що до 6 серпня діє період ультиматуму від Президента Чаду. Тож час для прийняття рішень ще є.
Висновки:
Гібридний кремлівський кейс: “вагнери” плюс ядерна зброя вже опрацьовується. І схоже на те, що в рамках цього кейсу розпочнеться звільнення від кремлівського впливу як Нігеру, так і Буркіна-Фасо та Малі. При цьому ISW повідомляє, що на цьому етапі можливе використання проксі сил без прямої участі країн НАТО, в той час, як Росія буде позбавлена шансу для надання суттєвої допомоги своєму блоку. Отже, схоже, що Захід вирішив скористатись особливістю ситуації, і почав розглядати можливість, щоб знищити всі режими, встановлені Росією в Африці.