• Головна
  • Лайфстайл
  • «Вічні» хімікати в питній воді можуть викликати ожиріння: дослідження

«Вічні» хімікати в питній воді можуть викликати ожиріння: дослідження

Крім того, ці хімікати присутні в багатьох повсякденних речах

Вчені заявили, що знайшли нову причину ожиріння. Це надзвичайно поширені хімічні речовини, знайдені в наших будинках, в тому числі й в питній воді.

Нещодавно завершене дослідження, проведене університетами Род-Айленда та Південної Данії, вказало на пер- та поліфторалкільні речовини (PFAS) як ймовірні причини ожиріння, пише The New York Post.

Знайдені речовини, які часто називають «вічними» хімікатами через їхню дивовижну стійкість, присутні в багатьох повсякденних речах, які можна побачити в більшості домогосподарств: від косметики до пакетиків для попкорну в мікрохвильовій печі й антипригарних сковорідок.

Та навіть коли їх немає у вашому домі, хтось інший скидає їх у ваш водопровід через стічні стоки. За словами провідного автора дослідження доктора Філіпа Гранджана з Університету Південної Данії, підвищений рівень PFAS може ускладнити утримання ваги, особливо після нещодавньої дієти.

«Раніше ми показали, що діти з підвищеною концентрацією PFAS мають тенденцію набирати вагу та мати більш високий рівень холестерину в крові. Тепер ми зосередилися на дорослих, які брали участь в експериментальному дослідженні п’яти різних дієт щодо збільшення ваги. Наші результати турбують тим, що забруднення навколишнього середовища може впливати на наш метаболізм, тому ми схильні набирати вагу», — зазначив Гранджан.

Після аналізу 381 зразка крові результати залишалися надзвичайно послідовними.

«Незалежно від дієти, до якої були призначені ці учасники, вони набирали вагу, якщо у них був підвищений вплив PFAS», — кажуть дослідники.

Зокрема, хімічна перфтороктанова кислота (PFOA), яка зазвичай є у низьких кількостях у їжі, питній воді та навіть домашньому пилу, за даними Американського онкологічного товариства, виявилася тісно пов’язаною зі збільшенням ваги. Зокрема, учасники, які мали найбільшу кількість PFOA в крові, набрали на 4,5 кг більше порівняно з іншими.

«Наше дослідження додає нові докази того, що надмірна вага — це не лише відсутність фізичної активності та нездорові звички в харчуванні — все частіше підозрюють, що PFAS є фактором, що сприяє цьому», — каже доктор Гранджан.

Натомість інші недавні дослідження показали, що PFAS знижує шанси жінки завагітніти, а також сприяє зростанню дитячих ракових захворювань.

Нагадаємо, пити з багаторазових пляшок воду може бути не найчистішим вибором. Нещодавнє дослідження WaterFilterGuru з Денвера, штат Колорадо, показало, що багаторазові пляшки з водою містять у 40 000 разів більше бактерій, ніж на сидінні унітазів.