У Львові виконали першу в Україні спліт-трансплантацію печінки

У Львові виконали першу в Україні спліт-трансплантацію печінки

Донором втретє в історії України стала дитина

Львівські медики вперше в Україні виконали спліт-трансплантацію печінки. Донорський орган розділили на дві частини, які пересадили малюку і дорослому.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Батьки 15-річного хлопчика, який помер через ушкодження мозку, ухвалили дуже складне, але правильне рішення. Завдяки цьому навіть після смерті їхній син продовжив жити.

Зокрема, він подарував шанс на життя Луці із Житомирщини. Хлопчику лише 1,3 рочки. У малюка біліарна атрезія. Печінка поступово відмовляла. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.

Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медоб’єднанні Львова.Л ьвівські ж трансплантологи пересадили пацієнтам від посмертного донора дві нирки та серце.

Серце отримав 11-річний Владик із Тернопільщини. У шість місяців у хлопчика діагностували делатаційну кардіоміопатію (захворювання міокарду з порушенням скоротливої функції серця та дилатацією (розширенням) лівого або/та правого шлуночка — ред.). Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.

Нирки пересадили 12-річному Гені з Харкова та 18-річному Івану з Черкащини.

Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.

Нагадаємо, хірурги львівської лікарні святого Пантелеймона врятували ногу від ампутації 25-річній поліцейській, яку чотири місяці тому збила нетвереза водійка. Операція тривала 15 годин.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності