Крематорій у Львові: де та яким він буде

Крематорій у Львові: де та яким він буде

Планують проводити 24 спалювання щодня.

Нещодавно департамент урбаністики оголосив архітектурний конкурс на кращу пропозицію проєкту крематорію. Відомо, що його збудуть на Голосківському кладовищі. Призовий фонд конкурсу складає 360 000 грн.У конкурсі визначено три премії: 

  • перша премія — 160 000 грн;
  • друга премія — 120 000 грн;
  • третя премія — 80 000 грн.

“З точки зору технології та різних аспектів функціонування цього об’єкту — завдання дуже детальне. Охочі взяти участь у конкурсі можуть побачити його на сайті Львівської міської ради. До кінця серпня приймаємо заявки, а на початку вересня журі визначить переможця. Сподіваємося, що участь візьме хоча б декілька десятків архітекторів, оскільки тема дуже цікава”, — розповідає начальник управління архітектури та урбаністики та головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

Крематорій матиме репрезентативну, відпочинкову, господарську та адміністративну зони. Також тут передбачили стоянку на 25 автівок та місце для приймання померлих. Найбільшим приміщенням буде кремаційне — 220-280 м², тут облаштують 2 печі з повністю автоматизованим процесом. Ритуальний зал з постаментом розрахований приблизно на 50 осіб. Дизайн об’єкта буде нейтральним, без жодних релігійних атрибутик.  Крематорій працюватиме цілодобово, власне кремація триватиме тривалість 50 хвилин. Планують, що у день проводимуть 24 спалювання, а за рік — 4000. Антон Коломєйцев зазначив, що будівля не виглядатиме як культова споруда. Вагомою частиною крематорію стане колумбарій — місце складання урн з прахом, це обов’язкова складова архітектурного комплексу. Для цього пропонують виділити кілька ділянок, які були затверджені сесією міської ради та позначені на проєктному плані. Щодо системи фільтрації диму або інших викидів головний архітектор відповів:

“З точки зору технології ці моменти будуть передбачені, це є обов’язковою умовою, для екології споруда безпечна. На подальших етапах конкурсу ця вимога ще буде деталізуватися”.

Чи перейме Львів модель крематорію у Дніпрі, теплом якого планують опалювати будинки та школи, наразі невідомо. Це залежить від рішень архітекторів, які розроблятимуть проєкт. Нагадаємо, що у Львів налічує 13 кладовищ, на сьогодні людей ховають тільки на Голосківському, а на Янівському, Сихівському та Личаківському підхоронюють. Зараз Україні лише 3 крематорії — у Києві, Одесі, Харкові. Ще один будують у Дніпрі.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності