Виконавча служба зможе арештовувати рахунки боржників

Виконавча служба зможе арештовувати рахунки боржників

Раніше така процедура була дуже тривалою і неефективною.

Сьогодні, 6 липня, запрацювала нова автоматизована система, яка  дасть змогу виконавчій службі арештовувати кошти на банківських рахунках українців-боржників автоматично.Наразі до Автоматизованої системи виконавчого провадження під’єднані «Приватбанк», «Таскомбанк», «Універсал банк» (зокрема Монобанк), «ОКСІ банк», банк «Восток», «Індустріалбанк» та «ПроКредит банк». Інші 44 банки поки що тестують систему та вже невдовзі долучаться до неї, а ще 11 провадять переговори про під’єднання.

Що  змінюється

Раніше виконавча служба, щоб списати кошти з боржників, спочатку надсилала паперові запити до всіх українських банків, аби виявити гроші на рахунках. Банки нерідко відмовлялися надавати таку інформацію, тож стягнення та погашення боргів затягувалося. Якщо ж рахунки врешті виявляли, служба мала ще раз надіслати листа з вимогою арештувати кошти. Однак на початку року Нацбанк спростив розкриття банківської таємниці. Відтоді на вимогу виконавців банки надають інформацію не тільки про наявність рахунків боржника, а й їх номери та залишки коштів на них. Тимчасом Міністерство юстиції дало дозвіл на використання автоматизованої системи не лише у випадках несплати аліментів, а й у решті виконавчих провадженнях.Тепер державний або приватний виконавець може створити у системі запит про кошти боржника, а його впродовж години отримують банки, які приєдналися до АСВП. Тут же можна створити постанову про арешт коштів боржника, надіслати банкам вимогу про списання коштів з рахунків і реквізити виконавчої служби, на які їх потрібно переказати.

Додамо, боржникам тепер слід бути уважними. Адже якщо раніше виконавча служба надсилала їх рекомендованого листа з інформацією про стан боргу чи арешт рахунків, то тепер, власне, сам арешт відбудеться набагато швидше, ніж паперовий лист доставлять.

Тому працівники служби будуть телефонувати чи використовувати інші засоби зв'язку. Крім того, переглядати таку інформацію боржники можуть у застосунку Дія.

Додамо, на початку 2020 року у реєстрі боржників було 3,8 млн боргів. У квітні цьогоріч цифра зросла до 5,54 млн.

 

Гроші

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності