СБУ озброїла морські дрони Sea Baby “Градами”

морський дрон «Sea Baby»

Вперше СБУ використала дрон Sea Baby, оснащений реактивними системами залпового вогню “Град”, у грудні 2023 року

СБУ впроваджує кращі військово-технологічні рішення, щоб ефективно знищувати ворога. Зокрема, оснастила морські дрони Sea Baby реактивними системами залпового вогню. Про це голова СБУ Василь Малюк розповів, виступаючи під час саміту фандрейзингової платформи UNITED24, повідомили 23 травня на сторінці Служби безпеки України.

“Використання надводних морських бойових дронів – це нова віха в історії морських битв. Але ми пішли набагато далі, і сьогодні успішно адаптуємо різні види озброєння до наших безпілотників. Не будемо розкривати усі деталі, аби не давати ворогу можливості підготуватися. Головне, що ми впроваджуємо кращі військово-технологічні рішення, щодня експериментуємо і вдосконалюємося”, – зазначив Василь Малюк.

Sea Baby

Вперше СБУ використала дрон Sea Baby, оснащений реактивними системами залпового вогню “Град”, у грудні 2023 року.

Sea Baby — це багатоцільові платформи, на які спецслужба ставить додаткове озброєння для виконання різних завдань. Серед іншого дрон ефективно виконує дистанційне мінування. І, за словами Голови СБУ, таким чином було вражено вже 4 ворожі кораблі.

Історія застосування надводних дронів розпочалася у 2022 році, коли Володимир Зеленський поставив СБУ завдання: зупинити домінування росіян в акваторії Чорного моря і створити оперативно вигідні умови для функціонування зернового коридору.

Спецслужба виконала його і першою використала надводні безпілотники у своїх спецопераціях.

“Згодом до нас приєдналися побратими з ГУР і ВМСУ. І сьогодні у нас дуже багато трофеїв. Зокрема, СБУ вразила 11 ворожих кораблів. І по суті, ми загнали російський флот у бухту Новоросійська. Але навіть там ми їх дістали, вразивши великий десантний корабель “Олєнєгорський горняк”, – нагадав Василь Малюк. З допомогою дронів, оснащених РСЗВ, спецслужба може суттєво збільшити перелік потенційних цілей на морі.

Однією з пріоритетних цілей Василь Малюк назвав і Кримський міст, який вже двічі був уражений СБУ, в тому числі з допомогою морських дронів Sea Baby.

Нагадаємо, в Україні у 2024 році виготовили нове покоління морських дронів Sea Baby-2024. Такий БПЛА здатен доставити майже тону вибухівки на відстань приблизно 1000 кілометрів. Наразі СБУ використовує два типи морських дронів — це Sea Baby та Мамай. Українські дрони виготовлені з радіопоглинаючого матеріалу, тому є непомітними для систем спостереження ворога. Вартість дронів СБУ оцінюється у 8,5 мільйонів гривень, тоді як російські кораблі, які вони знищують, коштують декілька десятків мільйонів доларів.

Вперше СБУ використала український морський дрон для атаки на кораблі у Севастопольській бухті у жовтні 2022 року, тоді було пошкоджено чотири російські кораблі. Усього дрони СБУ уразили 11 кораблів РФ і Кримський міст.

У березні СБУ опублікувала відео та фото тестування першого із 35 морських дронів “Sea baby”, на які раніше українським організаціям та волонтерам вдалося зібрати майже 300 млн грн.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності