• Головна
  • Війна
  • 76 ботоферм, 4 тисячі кібератак: у СБУ розповіли як відбивають атаки Кремля

76 ботоферм, 4 тисячі кібератак: у СБУ розповіли як відбивають атаки Кремля

76 ботоферм, 4 тисячі кібератак: у СБУ розповіли як відбивають атаки Кремля

До хакерської діяльності ворог залучає навіть студентів

Упродовж 2022-2023 років Служба безпеки України заблокувала діяльність 76 ботоферм, які діяли на території нашої держави та відпрацьовували проросійські наративи. Про це розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у коментарі для платформи United24.

«Ворог регулярно намагається розхитати ситуацію в інформаційному просторі України. Один із інструментів такого впливу – це за рахунок ботоферм, які розганяють проросійські наративи в інтернеті. З початку повномасштабного вторгнення Росія СБУ заблокувала уже 76 таких ботоферм загальною потужністю понад 3 млн акаунтів», – повідомив Ілля Вітюк. Зокрема, за 10 місяців 2023 року СБУ нейтралізувала вже майже 4 тис. кібератак.

Водночас Департамент кібербезпеки СБУ володіє інформацією, що Кремль створює національну систему кібернападу, впроваджуючи відповідні предмети в освітні програми навчальних закладів, щоб залучати до хакерської діяльності навіть студентів. Все це, звичайно, під контролем спецслужб.

«Це вже тепер не тільки про кадрових спецслужбістів. У нас є інформація, що в низці освітніх закладів вже викладають предмети «кібератаки на цивільну інфраструктуру». Вони хочуть наростити масштаби атак і кількість людей, які можуть це професійно робити. До речі, навчають як атакувати не лише українські системи, а і країн партнерів», – заявив Ілля Вітюк.

Це при тому, що тисячі російських хакерів, зокрема й кіберзлочинці, найняті Москвою, уже працюють проти України. Вони фінансуються спецслужбами, чиї дослідницькі лабораторії та інститути допомагають розробляти засоби кібервпливу. «Їхня мотивація – не хакінг заради грошей, а знищення нашої держави. А при такому підході від російської кіберагресії серйозно страждатимуть й інші країни», – додав Ілля Вітюк.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності