Російські хакери готують нову кібератаку на Україну - Microsoft

Російські хакери готують нову кібератаку на Україну - Microsoft

Microsoft повідомляє, що виявила щонайменше дев'ять різних «чистильників» і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш ніж 100 українських організацій

Російські хакери готуються до нової хвилі кібератак на Україну та її західних партнерів.

Про це йдеться у звіті Microsoft, повідомляє Reuters.

Згідно зі звітом, від січня 2023 року російські кібергрупи коригують свою діяльність з метою посилення руйнівного впливу та збору розвідувальної інформації про цивільні і військові об'єкти України та її партнерів. Одна з груп, за словами авторів звіту, «схоже, готується до нової деструктивної кампанії».

Звіт також вказує на те, що особливо активна російська команда хакерів, відома як Sandworm, випробовує додаткові можливості програм-здирників, які можуть бути використані для руйнівних атак на організації за межами України, що виконують ключові функції в ланцюгах постачання.

Microsoft також повідомляє, що виявила щонайменше дев'ять різних «чистильників» і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш як 100 українських організацій, починаючи з січня 2022 року. Зросла кількість прихованих російських кібероперацій, спрямованих на компрометацію українських організацій на Заході.

«У країнах Америки та Європи, особливо в сусідніх з Україною, російські суб'єкти загроз намагаються отримати доступ до урядових і комерційних організацій, які беруть участь у підтримці України», – йдеться в звіті.

Нагадаємо, у жовтні хакери атакували підприємства логістичного сектору України та Польщі за допомогою програми-вимагача Prestige ransomware. Тоді у Microsoft передбачали, що взимку Росія може посилити свої кібератаки. Країна-терорист таким чином планує тиснути на джерела військової та політичної підтримки України, як внутрішньої, так і зовнішньої.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності