• Головна
  • Політика
  • Відсутність “правих” та “лівих” в українській політиці: чим це загрожує

Відсутність “правих” та “лівих” в українській політиці: чим це загрожує

Відсутність “правих” та “лівих” в українській політиці: чим це загрожує

У цього явища є як свої позитивні сторони, так і негативні

В Україні немає яскраво вираженої “лівої” та “правої” партії загальнонаціонального рівня. Про це говорить український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст з феноменології, член Українського ПЕН Вахтанґ Кебуладзе.

Він вважає, що це має свої плюси та мінуси.

“Це з одного боку добре, бо у нас немає системних радикалів, які заходять в парламент. Коли закидають, що на Майдані було багато правих, це так, але після Майдану єдина право-консервативна партія “Свобода” навіть не зайшла в парламент. Водночас в Німеччині партія “Альтернатива для Німеччини” (націоналістична та право-популістська політична партія, — ред.) набирає понад 10%”, — каже Вахтанґ Кебуладзе.

Проте з іншого боку, відсутність “правих” та “лівих” означає, що в Україні взагалі немає партій.

“Це симптом, що у нас взагалі немає політичних партій. У здоровому суспільстві мають бути і “ліві”, і “праві”, але не радикалізовані. Не має бути комуністів, фашистів і нацистів, але можуть бути соціал-демократи, навіть соціалісти, консервативніші партії, як ліберально-консервативні”, — пояснює філософ.

Він додає, що в Україні партії — це зазвичай проєкти під постаті. Їх не створюють як ідеологічні, тому якщо лідер залишає партію — вона зникає.

Більше про політику від Вахтанґа Кебуладзе, а також про спадок Леніна, суспільний договір, Зеленського, ТікТок та фільм Лозниці — дивіться у відео.

Політика

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності