• Головна
  • Відео
  • Зараз нема неважливих повідомлень для СБУ – Галина Янко

Зараз нема неважливих повідомлень для СБУ – Галина Янко

Зараз нема неважливих повідомлень для СБУ – Галина Янко

Побільшало вербувань з боку росії

Львів від початку війни в Україні став чи не одним з найважливішим із міст тилової оборони. Прихисток для біженців, центр надходження гуманітарної допомоги. Проте і у Львові не до кінця спокійно. Лунають сирени, є повідомлення про вибухи. Часто з’являються і фейкові інформації та повідомлення про роботу диверсантів. Як працює служба безпеки в області та куди звертатися, коли маєте інформацію важливу для безпеки країни, - розповіла голова громадської ради при управлінні СБУ у Львівській області Галина Янко у програмі "Війна: як вижити в тилу" нового проекту Ukraine.Media

Зі слів Янко, у час війни дуже важливою зараз є робота з простих громадян. Багато чого залежить від їхньої спостережливості.

"Повідомлення про підозрілих осіб, які заселилися у вашому під’їзді два-три місяці тому, які не володіють українською, які не можуть пояснити, чому вони тут перебувають, якщо вони поводять себе підозріло. Про таких прохання повідомляти. Була ситуація з моїми друзями, які виїхали за кордон і здавали квартиру. Був оформлений договір на оренду. Але потім ця людина виїхала з цієї квартири і запланувала, що там пожили його друзі. Згодом виявилось, що з цими людьми не все впорядку. Їх забрали до правоохоронців, - розповідає Янко. - Багато речей зараз ніби відбуваються на побутовому рівні, але вони насправді можуть загрожувати безпеці і регіону і країни".

Галина Янко каже, що зараз побільшало вербування з боку росії місцевого населення. Тому слід бути дуже обережними.

"І навіть якщо ви волонтер, допомагаєте у хабах чи штабах, обов’язково пред’являйте документи, щоб охоронці могли побачити, хто ви, кого з собою привели. Це важливо для безпеки", - додає.

Повідомляти про виявлення підозрілих осіб можна на гарячі лінії СБУ, або навіть у їхні месенджері.

"Зараз нема неважливих повідомлень для СБУ. Маєте інформацію - повідомляйте. Служба безпеки має сайт, там є телефон гарячої лінії. Кожне управління СБУ по всій країні має фейсбук-сторінки. На цих сторінках є телефони саме того регіону, до котрого ви можете звернутися. Так само ви можете написали Службі інформацію у приватні повідомлення. Там також є електронна пошта саме того управління, на тій території, до якої ви звертаєтесь. Це найправильніше, коли звернення поступають власне на вузькі управління, вони більш точково працюють. Відповідь є завжди".

Дивіться більше в інтерв’ю Галини Янко на YouTube-каналі Ukraine.Media

Відео

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності