Малехів зі Львовом чи поза: чи можливі перевибори

Малехів зі Львовом чи поза: чи можливі перевибори

Чи можливі у Львові перевибори через позов до суду Малехівського сільського голови

Нещодавно окружний адміністративний суд Києва розпочав провадження у справі щодо скасування постанови ЦВК, на підставі якої відбулися перші місцеві вибори у Львівській міській територіальній громаді. З відповідним позовом до суду звернувся колишній голова прильвівського села Малехів Володимир Сеньковський.

Чимало експертів уже висловилися стосовно того, чи можливі перевибори у Львові. Гість Lviv.Media Віталій Безгін, народний депутат України та фахівець з питань держвлади та органів місцевого самоврядування, поділився своєю позицією.

"Якщо відштовхуватися суто з правової точки зору щодо приєднання Малехова до Львівської громади, то так, вони дійсно виграли апеляцію. З третьої спроби Верховний суд прийняв документ Мін'юсту та Мінрегіону з приводу касації. Зараз вона буде. І навіть якщо касація буде проти рішення уряду, це вже питання практичної імплементації, питання прямих міжбюджетних відносин, питання наявності в інших документах Малехова як окремою адміністративної територіальної одиниці, якого там нема, — каже Віталій Безгін, — Тому можна, звісно, прокачувати один одного політичними м'язами, але я не бачу шляху реальної імплементації цього рішення".

Експерт запевняє, що Україні потрібен закон, який би врегульовував подібні інциденти на законодавчому рівні. Це б дозволило вирішити питання політичних та не тільки криз у ситуаціях, аналогічних Малехівській.

Зараз у профільному підкомітеті Комітету Верховної Ради працюють над таким законом.

Повне інтерв'ю із Віталієм Безгіним дивіться на нашому YouTube-каналі.

Відео

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності