В Україні вже 18 банків блокують рахунки боржників

В Україні вже 18 банків блокують рахунки боржників

Все більше банків можуть арештувати кошти

В Україні збільшили кількість банків, які можуть блокувати рахунки боржників. Тепер 18 з 73 банків мають право блокувати рахунки. Робити це можуть на вимогу державних або приватних виконавців.

Оновлений список банків, які блокують рахунки тепер виглядає так: “ПриватБанк”, “Універсал Банк”, “Оксі Банк”, “Таскомбанк”, “Індустріалбанк”, “Банк Восток”, “Прокредит Банк”, “Львів”, “Конкорд”, “Райффайзен Банк Аваль”, “Кредобанк”, “ОТП Банк”, “Ідея Банк”, “Метабанк”, “Український Капітал”, “Агропросперіс Банк”, “Укрсиббанк”, “Радабанк”.

Автоматично блокувати рахунки за борги банки змогли у квітні. Тоді Нацбанк оновив положення про банківську таємницю, а Мін'юст видав наказ, яким дозволив блокувати рахунки в рамках процедури примусового стягнення.

Тепер державні або приватні виконавці створюють в Автоматизованій системі спеціальний запит  про наявність коштів у банку та постанову про арешт коштів. Це займає набагато менше часу, адже раніше всі листи відправлялись поштовими операторами.

Арештовувати кошти можуть лише тих, хто потрапив у відповідний реєстр боржників. Окрім того, банк повинен блокувати не всі кошти, а лише суму заборгованості. Лише у деяких випадках можуть блокувати весь рахунок.

"Якщо виконавець вказав суму, і на рахунку достатньо коштів, то буде арештована лише ця сума коштів. Якщо ж коштів недостатньо або виконавець не вказав точну суму, що підлягає арешту, можуть бути арештовані кошти на всіх рахунках боржника",  — розповідає начальник управління НБУ з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук.

Для тих, хто потрапив в реєстр боржників, діє низка заборон та обмежень. Зокрема, боржники не зможуть відкрити нові рахунки у банках, виїхати з країни, нотаріуси не зможуть здійснити купівлю чи продаж майна.

Вийти з цього реєстру можна лише, сплативши всі борги. Для цього потрібно дізнатися у виконавця інформацію про суму боргу й реквізити для сплати. Після повної сплати боргу, дані повинні бути вилучені з Єдиного реєстру боржників, а всі обмеження зняті.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності