В Україні стартував ринок землі

В Україні стартував ринок землі

Закон про ринок землі ухвалили більше року тому. Його встигли назвати "земельною Конституцією"

Сільськогосподарську землю в Україні відсьогодні можна продавати і купувати. 1 липня починає діяти відповідний закон. Він скасовує мораторій на продаж землі, який був дійсним до цього часу.

Це означає, що власниками сільськогосподарської землі в Україні тепер може бути не лише держава та громади, а й конкретні люди. Адже наступні два роки фізичні особи-українці можуть купувати до 100 га такої землі "в одні руки". Придбати більшу "порцію" також реально. Але для цього покупець повинен буде пояснити, звідки у нього гроші на таку покупку.

"Стартує одна з найважливіших та найбільш очікуваних реформ за всю історію незалежної України. Українці стануть справжніми господарями своєї землі, адже зможуть не просто нею володіти, але й вільно розпоряджатися. Це те, що закріплено у Конституції, але фактично було неможливим через дію мораторію. Немає жодної успішної країни, де діяв би мораторій на запровадження цивілізованого ринку землі", - прокоментував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Через два роки, у 2024, ринок землі знову зазнає змін. Від цього часу купувати землю зможуть також юридичні особи. Збільшиться також і максимальний розмір - він становитиме вже не 100, а 10 тисяч га.

У Міністерстві аграрної політики прогнозують, що вартість землі, принаймні на старті закону, становитиме приблизно 50 тисяч гривень за 1 га. Згодом може бути здорожчання у межах 10-15%.

"Земельна реформа також передбачає створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Кредит зможуть отримати навіть малі фермери, які оброблюють землю до 500 га, та які не мають кредитної історії", - попередив прем'єр.

Водночас поки що невідомо, чи дадуть можливість купувати українську землю іноземцям. Це питання українці мають вирішити на референдумі.

Додамо, закон про ринок землі народні обранці схвалили в останню ніч березня минулого року.

Нагадаємо, 5 липня в Україні стартують також земельні електронні аукціони. Йдеться про те, щоб запровадити новий порядок передачі у користування земельних ділянок, які є у державній та комунальній власності. Відтепер ця процедура буде доступна виключно через електронні аукціони в електронній торговій системі.

Гроші

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності