• Головна
  • Новини
  • В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами: як та кого каратимуть

В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами: як та кого каратимуть

В Україні посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами: як та кого каратимуть

Тепер ніяких пересувних цирків з тваринами

В Україні посилили кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Тепер за такі злочини позбавлятимуть волі від одного до трьох років, а в окремих випадках від п’яти до восьми років.

Відповідати за адміністративні правопорушення будуть люди від 14 років, а за вчинення кримінальних злочинів – з 16 років.

Відповідно до нового закону вводиться заборона на вбивство тварин для регулювання їх чисельності. Також забороняється знущання чи жорстоке поводження з домашніми й бездомними тваринами. До цього відноситься дарування тварин як призи, негуманне дресування, побиття чи вбивство.

Каратиметься жорстоке поводження, якщо воно не спричинило каліцтва чи гибелі, штрафом від 3 400 грн до 5 100 грн з конфіскацією тварини. Якщо такі дії вчинили з двома і більше тваринами або групою осіб, то зловмисники нестимуть відповідальність у вигляді штрафу від 5 100 грн до 8 500 грн або адміністративний арешт до 15 діб з конфіскацією тварини.

У такому випадку, якщо тварину конфіскували через жорстоке поводження з нею, то протягом 5-ти років особа не матиме права утримати інших тварин.

Окрім того, забороняється робота пересувних цирків із тваринами чи звіринців. Також законом забороняється використовувати тварин у рекламі розваг та закладів громадського харчування та фотосесій, окрім фотографування у зоопарках чи цирках.

Утримання собак та котів, де це заборонено, вигулювання у непередбачених у цьому місцях чи вигулювання собак без намордників або повідків, крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак тягнуть за собою попередження або штраф від 170 до 340 грн, для посадовців — від 340 до 850 грн.

Якщо ці дії вчинені повторно протягом року, то загрожує штраф від 340 до 510 грн, а для посадовців — від 510 до 1 020 грн.

Якщо через порушення правил призвели до шкоди здоров'ю людини або її майну, то доведеться сплатити штраф  від 1 700 до 3 400 грн з конфіскацією тварини, для посадовців — від 3 400 грн до 5 100 грн з конфіскацією тварини.

Також законом забороняється жебракувати з тваринами, залишати їх в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20°С та менше +5°С. Також каратиметься замуровування тварин у підвальних приміщеннях.

Окрім того, не дозволяється залишати прив'язану тварину у громадських місцях, та прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20°С або менше 0°С.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності