• Головна
  • Новини
  • Урядові експерти стверджують, що хакерську атаку на українські сайти вели з Росії

Урядові експерти стверджують, що хакерську атаку на українські сайти вели з Росії

Урядові експерти стверджують, що хакерську атаку на українські сайти вели з Росії

На російський слід вказує хронологія поширення новини

Урядові експерти припускають, що хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалась з Росії. Про це йдеться на сайті Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

"Українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються уже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців А от такої масової атаки на держоргани не було давно. Припускаємо, що нинішня пов’язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців", — кажуть у відомстві.

На російський слід вказує і хронологія поширення новини. Інформація спочатку з’явилась в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були "зливні бачки". А далі її активно поширили уже російські видання". Зокрема, одним із перших о 4 ранку (за київським часом) про атаку повідомило російське провладне видання "РІА".

"Приховати "російський слід" мало б використання хакерами згадок про Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся та "інші історичні землі". Очевидно, що це зроблено навмисне, аби кинути тінь за хакерську атаку на Польщу: Росія та її проксі давно працюють над тим, аби посварити дві дружні сусідські країни. Адже минуле польсько-українських відносин є чутливою темою. І суперечності щодо трактування деяких подій в Польщі та Україні створюють певні проблеми для сучасної співпраці двох держав у низці сфер", — додають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Однак, текст польською містить стилістичні неточності та лексичні помилки, що підтвердили українським кіберфахівцям і польські колеги.

У центрі наголосили, що атаку на урядові портали України можна трактувати як один із прикладів російської агресії проти держави Україна. Відтак у центрі сподіваються на швидке накладення санкцій на російські структури, пов’язані з атакою.

Вони нагадали, що остання подібна хакерська атака на сайти українських громадських організацій та медіа трапилася після застосування українською армією безпілотників "Байрактар" проти російських бойовиків на Донбасі в жовтні 2021 року.

Крім того, урядові експерти наголосили, що особисті дані громадян України не було вкрадено та втрачено, усупереч повідомленню хакерів.

Додамо, кібератаці можна було запобігти. Про вразливість у системі було відомо ще з травня. Про це пише "Економічна правда".

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня зловмисники здійснили атаку на сайти Кабміну, деяких міністерств та сайту Дія. Не працює сайт Кабміну, Міністерства закордонних справ, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Новини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності