• Головна
  • Україна
  • "Засідка" тривала тиждень: ГУР розкрило деталі збиття російського стратегічного бомбардувальника

"Засідка" тривала тиждень: ГУР розкрило деталі збиття російського стратегічного бомбардувальника

Ту-22МЗ

Керівник ГУР МОУ Кирило Буданов розповів, що літак вразили на відстані 308 км

Співробітники Головного управління розвідки Міністерства оборони України тиждень чекали у "засідці" перш ніж збити російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ. Про це керівник ГУР МОУ Кирило Буданов розповів 19 квітня ВВС Україна.

"Тиждень була, скажімо так, сама “засідка”. Чекали, коли він вийде на потрібний рубіж", - зазначив Буданов, відповідаючи на запитання, як вдалося збити російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ, який цієї ночі брав участь у черговому ударі по Україні.

Він додав, що не хотів би розкривати деталі операції, але уточнив, що літак вразили на відстані 308 км. Для його знищення використали "ті ж прийоми, і ті ж засоби, які використовували, коли знищили в повітрі літак А-50".

За даними ГУР, у росіян ще є літаки такого виду, але "це перше збиття літака дальньої авіації в цій війні", від якого "Одесі буде трошки легше зараз", зазначив Буданов. Очільник української розвідки пояснив, що літаки Ту-22М3 застосовували ракети Х-22, "які, мабуть, найбільше принесли саме руйнувань по місту".

За його словами, ці потужні та швидкі ракети "ніхто не міг перехопити", але оскільки це ще радянська розробка, точність "не така вже велика", тому "більшу кількість цивільних будівель знищили саме вони". Буданов додав, що тепер росіянам доведеться шукати нові пускові рубежі для запуску ракет і вони будуть змушені застосовувати "тільки наземні комплекси для ударів по Одесі та ракети з дальньої авіації та з моря”. “Х-22, я сподіваюся, більше не побачать", - сказав керівник ГУР.

Нагадаємо, зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з ГУР знищили російський дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22. У ГУР повідомили, що російський бомбардувальник Ту-22М3, який в ніч на 19 квітня атакував Україну, збили на відстані близько 300 кілометрів від українського кордону.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності