• Головна
  • Україна
  • Харківські інженери хотіли продати росіянам секретні українські розробки

Харківські інженери хотіли продати росіянам секретні українські розробки

Харківські інженери хотіли продати росіянам секретні українські розробки

Йдеться про секретні розробки в галузі енергетики

Служба безпеки у взаємодії з Урядом та керівництвом одного зі стратегічних заводів Харкова зірвала спробу росіян отримати новітні технологічні розробки України у галузі паливно-енергетичного комплексу. У результаті спецоперації на Харківщині нейтралізовано ворожу агентурну групу, яка намагалась передати в Росію таємну документацію з місцевого стратегічного заводу, повідомила у п’ятницю, 19 квітня, Служба безпеки України.

За інформацією спецслужби, серед затриманих — очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства. Назву підприємства СБУ не вказує.

За даними слідства, росіян цікавили схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін, а також комплектуючих до них. Такі турбіни в Росії не виготовляють, тому до початку повномасштабної війни відповідне обладнання росіяни безперебійно купували в харківського заводу.

«Наявні в Росії агрегати майже вичерпали свій ресурс і гостро потребують заміни чи капітального ремонту. Тож науково-технічні досягнення нашої держави потрібні були агресору для забезпечення безперервної роботи парових установок на об’єктах “Росатома”. Також — для модернізації російських ТЕС та ГЕС, щоб продовжити безперебійне постачання електрики, у тому числі на заводи військово-промислового комплексу РФ», — наголосили в СБУ.

Як встановило розслідування, керівником агентурної групи російської розвідки був мешканець Харкова, колишній бізнес-партнер місцевого заводу. За вказівкою окупантів їхні поплічники мали викрасти «потрібні» документи, відцифрувати їх та в електронному вигляді передати доо Росії.

Під час обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів вилучено технічну документацію, телефони, ноутбуки, планшети та флеш-носії з доказами злочинів. Крім того в організатора агентурної групи виявлено понад 5 млн у гривневому еквіваленті, які він імовірно отримав за співпрацю з росіянами.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб. Затримані перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності