• Головна
  • Україна
  • Суд дозволив державі конфіскувати майно В’ячеслава Богуслаєва

Суд дозволив державі конфіскувати майно В’ячеслава Богуслаєва

В'ячеслав Богуслаєв у суді з обрання запобіжного заходу, фото «Української правди»

Водночас суд не дозволив державі конфіскувати майно родичів Богуслаєва

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково задовольнив позов Міністерства юстиції та ухвалив рішення стягнути на користь держави активи експрезидента авіабудівної компанії «Мотор Січ» Вʼячеслава Богуслаєва, серед яких є його нерухомість, земельні ділянки та частки в компаніях. Про це в четвер, 18 квітня, повідомило Міністерство юстиції.

Водночас судді відмовили у конфіскації майна близьких осіб Богуслаєва, зокрема, його сина та онуків. Міністерство юстиції з цим не погоджується та планує оскаржити рішення, щоб домогтися конфіскації й цих активів.

Підсанкційний бізнесмен нині перебуває у СІЗО за низкою обвинувачень, зокрема, у пособництві державі-агресору та сприянні діяльності терористичної організації, які він відкидає.

Які активи Богуслаєва конфіскують

Суд позбавив Богуслаєва права власності на:

  • 14 обʼєктів нерухомого майна в Запорізькій області;
  • 8 торговельних марок;
  • акції в шести компаніях;
  • 2 патенти на промислові зразки.

Крім цього, суд конфіскував у експрезидента «Мотор Січі» 336 одиниць вогнепальної зброї та понад 615 млн гривень.

Окрім активів Богуслаєва, ВАКС також конфіскував майно його колишнього бізнес-партнера Петра Кононенка. Він мав частки у трьох українських компаніях: «Жекон», «Перспектива високі технології» та «Промзапал». Як заявили в Мін’юсті, Петро Кононенко був довіреною особою Богуслаєва на російському ринку авіабудування й колишнім директором московського представництва «Мотор Січі».

Таким чином ВАКС лише частково задовольнив позов Міністерства юстиції, відмовивши у конфіскації майна сина та онуків Богуслаєва, а також сина Кононенка.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, син Вʼячеслава Богуслаєва Олександр має частки в трьох компаніях, дві квартири й гараж, тоді як онуки Богуслаєва сукупно мають сім квартир. Син Петра Кононенка Андрій володіє контрольним пакетом акцій у компанії «Делфіс» та 13 обʼєктами нерухомості.

У коментарі «Радіо Свобода» у Мін’юсті повідомили, що планують оскаржити відмову ВАКС конфіскувати майно родичів Богуслаєва та Кононенка. «Сини обох відповідачів, на нашу думку, повністю контролюються підсанкційними особами. Їхні джерела доходів створені відповідачами. Наприклад, син Богуслаєва працював до 2015 року тільки в компаніях батька та там, де батько обіймав керівні посади. Син Кононенка був акціонером ТОВ “Мотор Гарант”, де основним акціонером був сам Богуслаєв», — сказала директорка департаменту санкційної політики Міністерства юстиції Інна Багатих.

Вʼячеслав Богуслаєв та його колишній бізнес-партнер Петро Кононенко неодноразово ставали фігурантами журналістських розслідувань. Раніше журналісти викрили експрезидента «Мотор Січі» на співпраці з РФ після початку повномасштабного вторгнення. Журналісти повідомляли й про те, що він відмовлявся передавати гелікоптер Збройним силам України у квітні 2022 року, а також вів бізнес з підсанкційними виробниками зброї з Ірану, які створюють дрони типу Shahed, які Росія масово застосовує проти України. Крім того, журналісти знайшли в Богуслаєва російський паспорт, який він мав щонайменше від 2000-го року, та від якого не відмовився попри те, що став народним депутатом України з доступом до держтаємниці шість років потому.

Нещодавно Богуслаєву продовжили строк тримання під вартою до 10 червня 2024 року. Його обвинувачують у колабораційній діяльності, пособництві державі-агресору, сприянні терористичній організації та перешкоджанні діяльності військових формувань в особливий період. Сам Богуслаєв у суді заперечив свою провину.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності