• Головна
  • Україна
  • НАБУ і САП розслідують збагачення голови Антимонопольного комітету Кириленка

НАБУ і САП розслідують збагачення голови Антимонопольного комітету Кириленка

Павло Кириленко

Раніше журналісти виявили у посадовця нерухомість і автівки на понад 70 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями “незаконне збагачення” та “декларування недостовірної інформації”. Про це повідомила 25 березня Радіо Свобода, посилаючись на інформацію отриману у пресслужбі САП.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня – наступного дня після виходу матеріалу “Схем”, в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Майно Кириленка

За даними журналістського розслідування, родина Кириленка придбала великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два автомобілі, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. “Схеми” з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.

Яке покарання може очікувати на Кириленка

Мінімальна санкція статті за декларування недостовірної інформації передбачає штраф 42 500 грн, максимальна – позбавлення волі на строк до двох років.

Покарання за незаконне збагачення передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Про що довідалися під час розслідування

Як дослідили журналісти “Схем” (Радіо Свобода), елітне майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка, вони придбали у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році. У коментарі “Схемам” Кириленко заявив, що джерело статків — це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу “Стирол” у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалось.

Родичі Кириленка також не змогли надати документальних підтверджень цій версії походження статків сім’ї, заявляючи, що “все залишилось в окупованій Горлівці”.

Також “Схеми” з’ясували, що Кириленко не вказав у декларації майно, яким користується він і його родина. Йдеться про 4-кімнатну квартиру в Києві площею у майже 200 квадратних метрів, де посадовець мешкає з сім’єю, а також автомобіль BMW X3, на якому пересувається дружина Кириленка.

Нагадаємо, за три останні роки родина Павла Кириленка придбала нерухомість на заході України, а також у Києві та Київській області. За цей час у власності родини Кириленка опинилися апартаменти, земельні ділянки, будинок, офіси, автівки та паркомісця.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності