• Головна
  • Україна
  • За виготовлення та збут амфетаміну судитимуть 38 учасників криворізького наркосиндикату

За виготовлення та збут амфетаміну судитимуть 38 учасників криворізького наркосиндикату

За виготовлення та збут амфетаміну судитимуть 38 учасників криворізького наркосиндикату

Прибуток криворізького наркокартелю становив понад мільйон доларів щомісяця

У Кривому Розі судитимуть 38 учасників місцевого наркосиндикату “Двадцятівські”. До злочинної організації наркомафії входило шість організованих злочинних груп. Учасники злочинної організації виготовляли та збували метамфетамін та забезпечували наркотиками майже всі регіони України. За результатами обшуків правоохоронці вилучили речові докази на 170 мільйонів гривень. Про це 18 січня повідомили у Національній поліції України.

Організували наркобізнес у Кривому Розі троє місцевих мешканців, які мали звʼязки у кримінальному середовищі. До складу наркокартелю входило шість підконтрольних організованих злочинних груп. Однією з умов участі у злочинній групі була бездоганна фізична підготовка. Крім того, при відборі до банди, організатори надавали перевагу особам, повʼязаним із незаконним обігом наркотиків.

“Характерною особливістю угруповання було збереження автономії для кожної окремої ланки: представники відокремлених груп майже не контактували між собою і зверталися одне до одного в розмовах, вживаючи виключно слово «друг». Така специфіка значно ускладнювала процес документування, адже після затримання окремих збувачів, правоохоронці не могли отримати інформацію про діяльність всього угруповання”, — йдеться у повідомленні. Виробляли метамфетамін в орендованих гаражах та в одній із місцевих квартир. Вони виготовляли до 40 кг психотропів щомісяця.

“Цікавою особливістю криворізького угруповання було те, що розповсюджували метамфетамін у пластикових коктейльних трубочках, зрізи яких запаювали термоклеєм різних кольорів, в залежності від району розповсюдження «товару». Якщо так званий «барига» реалізовував психотропи не на «власній» території, його жорстоко карали інші учасники банди”, — розповідають у поліції.

У злочинній організації функціонувала чітка ієрархія: у лабораторіях працювали так звані хіміки, фінансисти контролювали грошові надходження, а приміщення нарколабораторій надійно охороняли. Для безперебійної торгівлі зловмисники продумали логістику та облаштування пунктів зберігання — через розгалужену кур’єрську мережу реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями через закладки та з рук в руки.

Прибуток криворізького наркокартелю від злочинної діяльності становив понад мільйон доларів щомісяця.

27 лютого 2023 року на території кількох регіонів країни правоохоронці провели спецоперацію з ліквідації наркоугруповання. Тоді затримали організаторів та учасників злочинної організації, провели понад 200 одночасних обшуків та вилучили майна та наркотичних речовин на 170 мільйонів гривень.

Ділкам інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених:

  • ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
  • ч. 1 та 2 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту);
  • ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими - речовинами) Кримінального кодексу України.

9 січня цього року обвинувальний акт у кримінальному провадженні скерували до суду для розгляду справи по суті. Фігурантам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності